ایستگاه خبر

مانی‌گرام در سیستم پرداختی جدید خود از ویزا به جای ریپل استفاده می‌کند

مانیگرام، غول عرصهی خدمات پرداخت، سیستم جدیدی را معرفی کرده است که اجازهی انتقال پول آنی را به مشتریان میدهد، که البته در این خدمات، راهحلهای شریک بلاکچین آن، ریپل، دخالت ندارند.

به گزارش خبرگزاری کوینتلگراف، مانیگرام به تازگی فناوری فستسند(FastSend) را معرفی کرده است که به مشتریان اجازه میدهد پول را به صورت آنی از طریق یک وبسایت اختصاصی یا برنامهی تلفن همراه به یک شماره تلفن انتقال دهند.

نیازی به بلاکچین برای واریزهای آنی ندارید

کامیلا چیتیل، مدیر ارشد عملیاتی مانیگرام، توضیح داده است که فستسند از تراکنش اعتباری اصلی مستقیم ویزا استفاده میکند تا وجوه را به حسابهای بانکی از طریق سپردهی کارت دِبیت، حواله کند.

در حالی که فناوری دفتر کل توزیعشده (DLT) در این پروژه دخالت ندارد، وبسایت اختصاصی و برنامهی تلفن همراه این پروژه متن باز، مبتنی بر فضاهای ابری است و برای خدمات کوچک استفاده میشود. چیتیل افزود؛ گرچه ریپل در این خدمات دخالت ندارد، اما این شرکت به صورت گستردهای از خدمات مبتنی بر بلاکچین در حوزههای دیگر استفاده می‌کند:

در حال حاضر، مانیگرام نقدینگی تقاضا برای ریپل را به کار گرفته است تا بتواند FX را در یک سطح شرکتی با استفاده از توکن معاملاتی ریپل، دادوستد نماید. یک توسعه در ساختار که مشتری متوجه آن نمی شود. این فناوری می‌خواهد زمانبر ترین و هزینهبر ترین مشکل پروسه کنونی را با کاهش پول موردنیاز شرکت برای جا گرفتن در گوشهوکنار جهان حل کند که در نهایت سرمایهدرگردش لازم را کاهش خواهد داد.

چیتیل همچنین بازار رمزارزها را از دو جهت مورد ستایش قرار داد: اول این که همواره فعال است و دوم به لحاظ توانایی رمزارزها در کوتاه کردن زمان تحویل پول. در کل، وی دربارهی دفتر کل توزیعشده و رمزارزها صحبتهای بسیاری کرد که نشان میدهد این شرکت باور دارد که فناوری بلاکچین، آیندهی انتقال پول و پرداختهای بینمرزی در جهان است.
در نهایت وی اشاره کرد که مانیگرام، چندین کاربرد را برای حداکثرسازی استفاده از ابزارهای ریپل مدنظر دارد و درحال ادغام با نسخهی نهایی مجموعهی خدمات ریپل است تا سیستم برداشت نقدی را برای تمام اعضای شبکه فراهم کند.

شایان ذکر است که رمزارز ریپل،XRP، به تازگی بیشترین قیمت هفتماههی خود را در قیمت ۰.۳۳ دلار تجربه کرده است. این در حالی است که در طی ۲۵ ساعت اخیر، این رمزارز ۷.۸۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

https://coiniran.com/?p=36970
دکمه بازگشت به بالا