ایستگاه خبر

استخراج بیت کوین پیچیده‌تر از هر زمان دیگری!

استخراج بیت کوین اکنون بیش از هر زمان دیگری دشوار است، زیرا بر اساس داده های ارائه شده توسط Bitinfocharts، سختی استخراج بزرگترین رمزارز به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی بیش از ۲۰.۸ تریلیون رسیده است.

این نشان‌دهنده افزایش ۱.۰۵ درصدی از آخرین تعدیل در ۹ ژانویه است، زمانی که سختی استخراج به بالاترین رکورد خود یعنی از ۲۰.۶ تریلیون رسید و در چهار ماه گذشته بزرگترین جهش را داشت.
سختی، اندازه‌گیری نسبی میزان منابع محاسباتی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین است. این مقدار بسته به سرعت ۲۰۱۶ بلوک‌ قبلی، بعد از هر ۲۰۱۶ بلوک یا تقریباً هر ۱۴ روز افزایش یا کاهش می‌یابد.

آخرین افزایش دشواری استخراج بیت کوین در حالی گزارش شده است که استخراجگران مستقر در چین با کمبود جهانی تراشه‌های استخراج مواجه شدند.

 || بیشتر بخوانید: شبکه لایتنینگ و تمرکززدایی استخراج بیتکوین ||

الکس آئو، معاون Innosilicon، تأمین‌کننده اصلی تجهیزات استخراج، به رویترز گفت: «تراشه‌های کافی برای پشتیبانی از تولید ماینرها وجود ندارد.»
همین موضوع منجر به قیمت بی‌سابقه تجهیزات استخراج در چین شده است. این گزارش حاکی از آن است که قیمت تجهیزات جدید دوبرابر شده است، در حالی که در سال گذشته ماشین‌های دست دوم شاهد افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت خود بوده‌اند.

با این حال، تقاضا در بازار کریپتو هنوز بسیار زیاد است و ماینرها مایل به برداشتن ماشین‌های استخراج بیشترند. حتی برخی برای انجام این کار وام می‌گیرند و ایمان خود را به بیت کوین را نشان می‌دهند.

نرخ هش بیت کوین در حال رشد است
در همین حال، نرخ هش بیت کوین، واحد اندازه گیری توان پردازشی شبکه، در هفته گذشته اندکی کاهش یافته است، اما هنوز هم به بالاترین حد ثبت شده در ۱۷ ژانویه نزدیک است. در حال حاضر، این رقم در ۱۴۵.۶ EH است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43394
دکمه بازگشت به بالا