ایستگاه خبر

قانون‌گذاران مکزیکی: دوازده صرافی رمز ارزی غیرقانونی در این کشور فعالیت می‌کنند!

سانتیاگو کاستیلو رئیس بخش قانون‌گذاری کشور مکزیک می‌گوید دوازده صرافی رمز ارزی به صورت غیرقانونی در این کشور فعالیت می‌کنند. سازمان تنظیم مقررات کشور مکزیک در حال تولید اطلاعات لازم برای مقامات مکزیکی جهت اقدام علیه این صرافی‌ها است. این موسسه اطلاعاتیرا از ۲۳ صرافی رمز ارزی ثبت شده دریافت میکند که معاملات کاربران را گزارش می‌دهند.

واحد اطلاعات مالی (UIF)، تنظیم‌کننده مالی مکزیک، درباره ۱۲ صرافی رمز ارزی که به طور غرقانونی در این کشور فعالیت می‌کنند ، هشدار داده است. نام این شرکت ها ذکر نشده است و این بدان معناست که این مبادلات هنوز در SAT ، سازمان مالیاتی کشور ثبت نشده اند. سانتیاگث کاستیلو‌، رهبر UIF، اظهار داشت که آن‌ها در حال جمع‌آوری داده‌ها برای اجرای اقدامات علیه این شرکت‌ها هستند.

قانون فناوری‌های جدید در مکزیک مقرر کرده است که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی باید فعالیت مشتریانی را گزارش دهند که بیش از ۵۷۸۰۴ پزو (واحد پول مکزیک) معامله می‌کنند، در حال حاضر معادل ۲۹۱۱ دلار. این سیاست از آوریل ۲۰۲۱ آغاز شد. در این کشور، صرافی رمز ارزها به دلیل نگرانی‌های مربوط به پولشویی و تأمین مالی تروریسم، به عنوان یک فعالیت پر خطر شناخته می‌شوند.

کاستیلو معتقد است که ممکن است بین این صرافی‌ها و گروه‌های جنایتکار رابطه وجود داشته باشد. وی اعلام کرد:

یک مسئله اساسی تجزیه و تراکنش‌های رمز ارزی و مشخص کردن ارتباط آنها با گروه‌های جنایتکار خواهد بود. جالب است که بسیاری از خودپردازهای رمز ارزی در شهرداری‌های مختلف ایالت جالیسکو، منطقه‌ای با نفوذ بالای باندهای مافیایی نصب شده اند.

تحریم صرافی‌های غیرقانونی

با استفاده از صرافی‌های ثبت شده، UIF قبلاً سه تلاش پولشویی احتمالی با استفاده از رمز ارزها را شناسایی کرده است. مواردی که حتی در پروفایل افراد معامله‌کننده در صرافی‌های غیرقانونی نیز ثبت نشده بود.

حالا این صرافی‌های غیرقانونی ممکن است تحت تحریم‌های اعمال‌شده توسط دولت مکزیک قرار گیرند. این مجازات‌ها می‌تواند شامل جرائم کیفری و همچنین جریمه نقدی باشد. طبق قوانین ملی مکزیک، صرافی‌ های رمز ارزی غیرقانونی باید به دلیل عدم ثبت‌نام در SAT، بین ۲۹۰۰۰ پزو (تقریبا دو هزار دلار) تا ۲۹۵۴۰۰ پزو (تقریبا پانزده هزار دلار) پرداخت کنند.

شایان ذکر است که مکزیک تا کنون موضع سختگیرانه‌ای در مورد رمز ارزها اتخاذ کرده است ، وزیر دارایی آن‌ها، آرتورو هررا، پیشتر اعلام کرده بود که رمز ارزها جایی در سیستم مالی مکزیک نخواهند داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=46796
دکمه بازگشت به بالا