ایستگاه خبر

آزمایش‌های پزشکی مجازات پولشویی OneCoin را به ماه جولای موکول کرد

مجازات وکیلی که 400 میلیون دلار برای طرح بدنام OneCoin پولشویی کرده بود، دوباره و تا 14 جولای سال 2020 به تعویق افتاد. در تاریخ 25 آوریل، قاضی ادگاردو راموس از دادگاه منطقه جنوبی نیویورک بنا به درخواست اسکات برای تعویق جلسه به دلیل نیاز وی به آزمایش‌های پزشکی به او فرصت بیشتری داد. اسکات در حکم ماه نوامبر سال 2019 مقصر شناخته شد و با این حال درخواست تجدیدنظر به رأی دادگاه را ثبت کرده بود.

این اولین تأخیر و تعویق در جریان این پرونده نیست

در اواسط ماه فوریه، دولت آمریکا خواستار تعویق سه هفته‌یی برای پاسخ به درخواست تبرئه اسکات شد. اسکات ادعا کرده بود در این پرونده شهادت شاهدانی که در خریدوفروش OneCoin نقشی داشته‌اند، وجود ندارد و اظهار کرد که این پرونده صرفاً بر شهادت یکی از بنیانگذاران OneCoin، کنستانتین ایگناتوف استوار است. اسکات همچنین ادعا کرده است که نمی‌دانسته OneCoin یک پروژه کلاهبرداری است.

در ماه مارس، دولت مخالفت خود را با صحبت‌های اسکات اعلام کرد و ادعا کرد که اسکات آگاه بوده و ۵۰ میلیون دلار در جریان کمک به کلاهبرداران برای یک پولشویی ۴۰۰ میلیونی سود کرده است. اسکات از سود خود برای خرید وسایل نقلیه لوکس، قایق بادبانی و چندین وسیله‌ی دیگر استفاده کرد.

در اوایل این ماه هم مجازات اگناتوف تا ماه ژوئیه به تعویق افتاد. خواهر ایگناتوف، روجا ایگناتووا که با عنوان ملکه کریپتو شناخته می‌شود، پس از ترک خانه خود در بلغارستان در سال 2017، همچنان متواری است.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا