ایستگاه خبر

مکسین واترز ، نماینده کنگره آمریکا، به دنبال فسخ دستورالعمل اخیر OCC

مکسین واترز (Maxine Waters) نمایندهٔ ایالات متحده آمریکا و رییس قدرتمند کمیته خدمات مالی مجلس، از رییس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن درخواست کرد کلیهٔ دستورالعمل‌های صادرشده مرتبط با رمزارز توسط دفتر نظارت بر ارز (OCC) را لغو یا بازبینی کند.

واترز در نامه‌ای به رییس‌جمهور منتخب بایدن اظهار داشت: «مقامات منصوب شما در دفتر نظارت بر ارز نباید تصور کنند قانونی که کنگره بیش از ۱۵۰ سال پیش تصویب کرده است این اختیار را به آن‌ها می‌دهد تا منشور بانک ملی را به شرکت‌های پرداخت غیربانکی فین تک یا کمپانی‌های پرداخت ارائه دهند

واترز احتمالا به لایحه بانکداری ملی اشاره دارد که زمان جنگ داخلی آمریکا به قانون تبدیل شد. این لایحه که از آن زمان تاکنون به‌روز شده است، دفتر نظارت بر ارز را به‌عنوان یک دفتر خزانه‌داری مستقل برمی‌شمارد که منشور بانک‌های ملی را تهیه و مقررات آن‌ها را تنظیم می‌کند.این لایحه به مدرن‌سازی سیستم بانکی ایالات متحده کمک زیادی کرده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار استخراج رمزارزها (mining) -راهنمای کامل ۲۰۲۰

دفتر نظارت بر ارز تغییراتی را در قوانین پیشنهاد داده است که مانع از تبعیض بانک‌های ملی در مورد مشاغل خدمات پولی، مانند شرکت‌های رمزارز، و شرکت‌های گاز و نفت می‌شود. واترز در نامهٔ خود از مدیر جدید OCC خواست که این قانون پیشنهادی را فوراً لغو کند. او از بایدن درخواست کرد که دستورالعمل OCC مبنی بر نگهداری ذخایر استیبل کوین در بانک‌های ملی به‌عنوان خدمات مشتریان بانک را سریعاً باطل کند.

Source

https://coiniran.com/?p=42377
دکمه بازگشت به بالا