ایستگاه خبر

۸۸ درصد از کل گره‌های شبکه Lightning در آمریکای شمالی و اروپا

با رشد بیشتر و بیشتر پذیرش بیت کوین، نگرانی در مورد نیاز به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری افزایش می‌یابد. شبکه Lightning مهمترین موضوع در توسعه بلاکچین بیت کوین است و به نظر می رسد آمریکای شمالی بیشترین علاقه را به این راه‌حل خرد پرداخت متمرکز بر بهره‌وری دارد.

شبکه لایتنینگ بر ایجاد کانال‌هایی بین همتایان متمرکز است که معاملات تقریباً فوری و بسیار ارزان را بدون نیاز به ضبط آن در بلاکچین امکان‌پذیر می‌کند. پول معملات در کیف پول قفل می‌شود تا در شبکه لایتنینگ در دسترس باشد و هنگامی که کاربر نیاز به داشتن توکن‌های خود در بلاکچین بیت کوین دارد، کانال بسته می‌شود و بلاکچین یک تراکنش را از کیف پول اصلی تا آخرین مورد ثبت می‌کند.

آمریکای شمالی و اروپا بر شبکه Lightning حاکم هستند
طبق گزارشی از دانشگاه وین، ۴۵٪ از کل گره‌های شبکه لایتنینگ در آمریکای شمالی اجرا می‌شوند که اکثریت عمده آنها در ایالات متحده است. Lightning Labs، توسعه‌دهنده برتر این راه‌حل مقیاس‌گذاری، در آن کشور ثبت شده است. Blockstream، بزرگترین شرکت توسعه بیت کوین، در کانادا ثبت شده است.

اروپا با ۴۳.۱٪ گره‌های جهان دومین منطقه در این لیست است. بقیه گره‌ها بین آسیا (۶.۲٪) ، اقیانوسیه (۲.۲٪) توزیع شده‌ و آمریکای جنوبی و آفریقا، به ترتیب، کسر کوچک ۰.۸٪ و ۰.۶٪ را به خود اختصاص داده‌اند.

تقابل بین تعداد گره‌ها و استفاده از بیت کوین قابل توجه است. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Chainalysis، آمریکای لاتین نرخ پذیرش بالایی از بیت کوین دارد. با این حال، تقریباً کمتر از ۱٪ گره های شبکه لایتنینگ را دارد. آفریقا نیز با حجم زیادی از تجارت و پذیرش، اما با علاقه کمی به این سیستم پرداخت، تصویر مشابهی را نشان می‌دهد.

|| بیشتر بخوانید: راهنمای جامع شبکه لایتنینگ ||

کانال ها روابط فرهنگی مشترک دارند
یافته مهم دیگر این است که شبکه لایتنینگ در مراکز بزرگ شهری بسیار محبوب شده است. محققان بر این باورند که این امر بیشتر به دلیل زیرساخت و اتصال بهتر است که عملکرد گره‌ها را تسهیل می‌کند:

ما می‌توانیم مشاهده کنیم که LND تقریباً در همه کشورها محبوب است. با این وجود، زیرساخت‌ها در توزیع گره‌ها در یک قاره یا کشور نقش بسزایی دارند.

آنها همچنین دریافتند که بسیاری از گره‌ها کانال‌هایی را با همتایانی که به یک زبان صحبت می‌کنند یا فرهنگ‌های مشابه دارند باز می‌کنند. به عنوان مثال، ۸۰ درصد کانال‌های پرداخت آرژانتین با اروگوئه، ۱۰ درصد با پرو و ​​حدود ۴ درصد با شیلی و ونزوئلا مشترک هستند.

اتریوم رشد سریعتری نسبت به شبکه لایتنینگ دارد
علیرغم تحت الشعاع قرار گرفتن تبلیغات تبلیغاتی DeFi، شبکه Lightning به رشد پیوسته خود ادامه می دهد. با توجه به داده‌های سایت ردیابی شبکه لایتنینگ ۱ML، در حال حاضر بیش از ۱۴۲۰۰ گره از این شبکه در حال کار هستند و ظرفیت شبکه بیش از ۱۰۳۹ BTC است.
با این حال، به تازگی تعداد توکن‌های مصنوعی بیت کوین که در شبکه اتریوم در حال اجرا هستند، از ارزش کل توکن‌های موجود در شبکه Lightning بیشتر شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41720
دکمه بازگشت به بالا