ایستگاه خبر

شاهزاده ای که به سرمایه گذاری در زمینه رمزارز ها علاقمند است

یک روز در آینده ی نه چندان دور، رمزارز «crypto-king» به معنای واقعی آن خواهیم داشت. ولیعهد لیختن اشتاین در جمعه گذشته اعلام کرد که خانواده او در نظر دارند بخشی از دارایی 5 میلیارد دلاری خودشان را در رمزارز ها سرمایه گذاری کنند.

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری coindesk، آقای آلویس فیلیپ ماریا، ولیعهد کشور لیختن اشتاین در مصاحبه با CNBC  عنوان کرد که سرمایه گذاری در رمزارز ها و بلاکچین می تواند به افزایش و تقویت ثروت خانوادگی خاندان سلطنتی لیختن اشتاین کمک کند. او میزان ثروت فعلی این خاندان که تحت تاثیر جنگ جهانی دوم کاهش یافته بود را قابل توجه می داند.

او همچنین گفت:

” مخصوصا که این اقتصاد دیجیتال نو ظهور، مقوله ای است که در آینده بیشتر به آن توجه می شود.”

علی رغم این تمایل که توسط ولیعهد این کشور عنوان شده است، او در ادامه صحبت های خود از نبود تخصص داخلی خانواده خود در سرمایه گذاری مستقیم رمزارزی سخن گفته است؛ او با اظهار عدم اطمینان از سرنوشت و آینده عمومی رمزارز ها توضیح می دهد:

من فکر می کنم می توان گفت که هم اکنون ما از طریق ارایه ی سهام خصوصی و یا صندوق های سرمایه گذاری که در آن ها سرمایه گذاری کرده ایم در حال انجام دادن این کار هستیم. از نظر من آینده رمزارز بسیار باز و گسترده است؛ بنابراین من معتقدم که یک فرد بایستی متوجه پر خطر بودن این نوع دارایی ها باشد.

شاهزاده لیختن اشتاین به سرمایه گذاری در زمینه رمزارز ها و بلاکچین ، اظهار علاقه کرد
cdninstagram

لیختن اشتاین و صنعت بلاکچین

ولیعهد در رابطه با بلاکچین خوش‌بین تر است:

“نظر من در خصوص تکنولوژی بلاکچین این است که مقوله بسیار جالبی می باشد. در آینده، بلاکچین مناطق و کسب و کار های زیادی را دستخوش تغییر خواهد کرد.”

او همچنین پیشنهاد کرد که دولت کشورش به طور بالقوه این تکنولوژی را مورد استفاده قرار دهد. او تصریح می کند که ” اجزای جذاب تکنولوژی بلاکچین می تواند برای کارایی بیشتر دولت در اداره کشور مورد استفاده قرار گیرد.”

ناگفته نماند که خانواده سلطنتی فیلیپ ماریا، تنها حزب موجود در لیختن اشتاین نمی باشد. این کشور کوچک که از شرق و شمال توسط اتریش و از غرب و جنوب توسط سوئیس احاطه شده‌است، به دلیل نرخ مالیات پایین شرکت ها بسیار مشهور است. این ویژگی باعث تمایل این کشور به رمزارز ها و بلاکچین شده است.

شاهزاده لیختن اشتاین به سرمایه گذاری در زمینه رمزارز ها و بلاکچین ، اظهار علاقه کرد
wikimedia.org

بانک فریک (Frick) که یک موسسه خانوادگی واقع در شهر Balzers می باشد، در اوایل ماه مارس اعلام کرد که زین پس مشتریان را قادر می سازد تا به طور مستقیم در رمزارز هایی نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، لایتکوین، XRP و اتر سرمایه گذاری کنند. این موسسه در اعلامیه خود، درخواست شرکت های واقع در اروپا را به عنوان انگیزه خود برای این تصمیم ذکر کرده است.

https://coiniran.com/?p=19348
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x