ایستگاه خبر

آمریکای لاتین اولین ETF بیت کوین خود را راه‌اندازی کرد

برزیل تبدیل به اولین کشور آمریکای لاتین شد که توانسته ETF بیت کوین راه‌اندازی کند.

اولین ETF بیت کوین آمریکای لاتین که QBTC11 نام دارد، توسط مقامات نظارتی و تنظیم‌کننده‌ی برزیل تایید شده است.

دفتر مدیریت این شرکت طی اعلامیه‌ای نوشته است: CMV اولین ETF بیت کوین را در آمریکای لاتین تایید کرد. این صندوق قابل معامله که توسط QR Asset Management به مدیریت گروه QR Capital راه‌اندازی شده است به زودی در B3 لیست خواهد شد و تبدیل به دومین ETF اختصاصی بیت کوین در جهان می‌شود.

ETFها یا صندوق‌های قابل معامله، نوعی از سیستم‌های رهگیری هستند که یک یا چندین دارایی را بر اساس قیمتشان در بازار رصد می‌کنند.

در مورد ETFهای بیت کوین، این دارایی بخصوص BTC است. ETFها در صرافی‌های معمول قابل معامله هستند و به موسسات اجازه می‌دهند تا با این روش دسترسی بیشتری به نوسانات آن دارایی داشته باشند بدون اینکه بخواهند آن را تصاحب کنند.

با توجه به خبر منتشر شده از سوی QR Capital، پروژه‌ی QBTC11 به سرمایه‌گذاران تایید شده اجازه خواهد داد تا به سادگی و در کمال امنیت کنترل بیشتری بر روی بیت کوین داشته باشند؛ بدون آن که نگران کلیدهای شخصی و کیف پول خود باشند.

این ETF توسط CMV یا کمیته‌ی نظارت بر صرافی‌های برزیل و بازار سهام برزیل B3 تایید شده است.

QR Capital افزود: با این سطح از امنیت، سرمایه‌گذاران می‌توانند به صورت قانونی و حرفه‌ای بیت کوین بیشتری را به دارایی‌های خود اضافه کنند. اما از همه مهم‌تر، QBTC11 برزیل را تبدیل به مرکز مدرن تنظیمات مالی می‌کند.

این شرکت همچنین اضافه کرد که QBTC11 می‌تواند CME CF Bitcoin Reference Rate را رهگیری کند. این شاخص کریپتو توسط گروه بزرگ CME و سایت قیمت گذاری لحظه‌ای CF Benchmark ایجاد شده است.

این سایت قیمت گذاری توسط یکی از ETFهای کانادا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

هموار شدن راه برای ETF بیت کوین در آمریکا

QR Capital اعلام کرده است که QBTC11 اولین ETF بیت کوین در آمریکای لاتین است که ۱۰۰ درصد مختص بیت کوین بوده و آن را تبدیل به چهارمین ETF‌ بیت کوین در جهان می‌کند.

این پروژه تنها چند هفته بعد از راه‌اندازی سومین ETF کانادا به راه افتاده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد که به دنبال تایید شدن آن‌ها توسط CMV این امکان وجود دارد که اکنون راه برای آمریکا هموارتر شده باشد تا بتواند اولین ETF بیت کوین خود را تاسیس کند.

آن‌ها نوشته‌اند: این اتفاق به دلیل تایید CMV و SEC که اعضای کمیته امنیت بین‌الملل هستند، رخ داده است.

حال می‌توان انتظار داشت پس از رد شدن درخواست‌های زیادی که برای ETF بیت کوین در آمریکا صورت گرفته، اکنون SEC دیگر بتواند مهر تاییدی بر ایجاد ETF‌ بیت کوین در آمریکا بزند.

source

https://coiniran.com/?p=44747
دکمه بازگشت به بالا