ایستگاه خبر

آخرین باری که این سنجه بیت کوین چراغ سبز نشان داد، سرمایه‌گذاران بازگشت سرمایه بزرگی داشتند

شرکت تحقیقاتی زنجیره‌ای Glassnode خاطرنشان کرده است که Puell Multiple، سنجه بیت کوین از ژانویه سال ۲۰۱۹ برای اولین بار دوباره سبز شده است. از این رو، این شرکت اظهار داشت که شرایط فعلی می‌تواند دوره‌یی برای عالی سرمایه‌گذاران باشد تا بیت کوین بیشتری به دست بیاورند و متعاقباً سود بیشتری نیز داشته باشند.

سنجه Puell Multiple که توسط تحلیلگر بیت کوین، دیوید پول، ساخته شده است با تقسیم ارزش صدور روزانه بیت کوین بر میانگین حرکت سالانه آن به دست می‌آید. به این ترتیب Glassnode برای فروشندگان اجباری (ماینرهایی که باید هزینه سخت‌افزار خود را تأمین کنند) تعیین‌کننده است.

در نتیجه هاوینگ سوم (و نصف شدن میزان پاداش)، صدور روزانه سکه‌های جدید هم به نصف کاهش یافته است (از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین). با توجه به داده‌های  وبسایت بلاکچین، این امر از عوامل تأثیرگذار بر کاهش ۴۸ درصدی درآمد ماینرها بوده است. شایان ذکر است که Puell Multiple تاکنون توانسته است پایین‌ترین نقطه‌ی همه روندهای نزولی در بازار را، از جمله سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵، نشان دهد. این سنجه همچنین در اوایل سال ۲۰۱۹ در منطقه سبز قرار گرفت. اخیراً، بیت کوین هفت چراغ متوالی سبز را در نمودار هفتگی داشته است که به نظر می‌رسد شروع روند صعودی نیمه دوم سال باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38946
دکمه بازگشت به بالا