ایستگاه خبر

اعطای وام جبران خسارت اتریوم توسط صرافی Kraken

صرافی بزرگ Kraken به مشتریان خود وام جبران خسارت اعطا می‌کند. این پیشنهاد در پی افت ناگهانی و شدید قیمت اتریوم در اوایل هفته‌ی پیش مطرح شده است.

تب فروش با روش Leverage

در ۲۲ فوریه قیمت هر واحد رمز ارز اتریوم در صرافی Kraken با افتی ناگهانی به ۷۰۰ دلار رسیدکه در مقایسه با سایر صرافی‌ها به طور قابل توجهی کمتر بوده است. هنگامی که مشتریان در غم ضرر مالی خود بودند صرافی Kraken نیز بیکار نبود و به تحقیق پیرامون این فروش بی‌رویه پرداخت. نهایتا مشخص شد که موتور معاملاتی این صرافی «سفارشات را درست پردازش نموده است.»

جسی پاول، مدیر اجرایی صرافی Kraken، در پست توییتری خود علت این تغییر قیمت را فروش شدید دارایی‌های موجود اتریوم دانست. وی از کاربران صرافی درخواست کرد که در صورت عدم درک صحیح از ریسک‌های موجود در معامله‌ی اهرم یا (Leverage)، از این روش معامله خودداری نمایند.

با این وجود صرافی Kraken در رویکردی کاملا متفاوت به آن دسته از کابران که متضرر شده بودند پیشنهاد بازپرداخت مبلغ خسارت را داده است.گزارشی که در سایت New Money Review منشر شده است خبر از پرداخت وام جبران خسارت از سوی صرافی Kraken به مشتریانی است که بین ۵ الی ۵۰ درصد دچار ضرر شده اند.

پیشنهاد مطالعه: توکن WBTC چیست؟ آشنایی با Wrapped Bitcoin

مشتری مداری همراه با قاطعیت

جسی پاول در یک رشته توییت در ۲۶ فوریه خاطرنشان شد که این کمک هزینه‌ها مستقیما از سوی دارایی‌های Kraken و در راستای مشتری مداری پرداخت می‌شود.

وی در ادامه افزود:

«خسارت‌های کلان بطور جداگانه رسیدگی و ارزیابی خواهند شد اما به موارد کوچکتر اعتباردهی‌های خودکار صورت گرفته است. شاخص پرداخت خسارت کف قیمت اتریوم در دیگر صرافی‌ها بوده است، که بطور کلی برابر است با ۸۰ تا ۱۰۰ درصد اعتبار موجود در قالب مبالغ نقدی و اعتبار کارمزد.»

پاول خاطرنشان شد که صرافی Kraken برای کمک به مشتریانش از حداکثر توانش استفاده خواهد نمود، با این وجود این صرافی نسبت به «درخواست‌های نامعقول و غیرمنطقی پاسخگو نخواهد بود.»

Source

https://coiniran.com/?p=44122
دکمه بازگشت به بالا