ایستگاه خبر

JPMorgan بازار صعودی رمز ارز را با محدودیت پیش‌بینی می‌کند

بانک جهانی JPMorgan در گزارشی که هفته‌ی پیش منتشر کرد درخصوص محدودیت بازار صعودی رمز ارزها هشدار داد. به‌عقیده‌ی جی‌پی‌مورگان سهم استیبل‌کوین‌ها از کل بازار رمز ارز شاخص مناسبی برای پتانسیل روندهای صعودی یا نزولی است. برای نمونه، هنگامی که سهم استیبل‌کوین‌ها از بازار بیش از ۱۰ درصد باشد می‌توان به وقوع یک روند صعودی امیدوار بود. Panigirtzoglou، تحلیل‌گر این موسسه، توضیح داد:

«سهم استیبل‌کوین‌ها در بازار فعلی دیگر چندان چشم‌گیر نیست، این شاخص هم‌اکنون کمتر از ۷ درصد است که تداعی کننده‌ی روند سال ۲۰۲۰ می‌باشد. بنابراین به‌عقیده‌ی ما هرگونه روند صعودی با محدودیت‌هایی روبه‌رو خواهد بود.»

وی دلیل افزایش نسبی قیمت بیت‌کوین و اتریوم در اوایل ماه مارس را درگیری نظامی بین‌ روسیه و اوکراین و تحریم‌های وضع شده علیه روسیه قلمداد کرد؛ اما وی با اشاره به کاهش سهم استیبل‌کوین‌ها، هشدار داد که روند صعودی فعلی ممکن است خاتمه یابد. وی گفت:

«تحریم‌های مذکور این انتظار را پدید آورده بود که کاربرد رمز ارزها برای دور زدن سیستم‌های بانکداری سنتی بیشتر خواهد شد.»

در نظرسنجی انجام شده توسط JPMorgan در ماه ژانویه، اغلب پاسخ‌دهندگان قیمت بیت‌کوین را در سال جاری ۶۰ هزار دلار یا بیشتر تخمین زده بودند.

علی‌رغم پیش‌بینی خرسی JPMorgan برخی از حاضرین حوزه‌ی رمز ارز آینده‌ی گاوی را برای بازار آن متصور شدند. مدیرعامل Defiance ETF یکی از این افراد است که قیمت هرواحد از بیت‌کوین را ۱۰۰ هزار دلار پیش بینی‌کرده و مدیرعامل Galaxy Digital نیز چند شاخص گاوی تاثیرگذار بر بازارهای رمز ارز را درهفته‌ی گذشته مطرح کرد.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۰ فروردین) – شرایط برای پایان روند نزولی آماده است!

Source

https://coiniran.com/?p=50481
دکمه بازگشت به بالا