ایستگاه خبر

هشدار جی‌پی‌مورگان در مورد روند نزولی اتریوم

در یادداشت تحقیقاتی جدید، نیکولاس پانیگیرتزوگلو، تحلیلگر جی‌پی‌مورگان چیس، پیش‌بینی کرد اتریوم سلطه خود را در بخش مالی غیرمتمرکز از دست خواهد داد.

به منظور افزایش مقیاس‌پذیری شبکه، اتریوم به خرده‌های مستقل تقسیم می‌شود. شاردینگ بدون شک یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ است.

با این حال، از آنجایی که انتظار می‌رود فاز زنجیره خرد در سال ۲۰۲۳ آغاز شود، پانی‌گیرتزوگلو معتقد است که برای رهبر فعلی رسیدن به بقیه بازار تا آن زمان «خیلی دیر» خواهد بود.

سهم اتریوم از بازار مالی غیرمتمرکز طی سال گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. طبق داده‌های ارائه‌شده توسط DefiLlama، تسلط اتریوم در ژانویه گذشته بیش از ۹۷ درصد بود، اما سهم آن از ارزش کل قفل شده در پروتکل‌های DeFi اکنون به دلیل رشد سریع رقبایی مانند ترا (Terra)، اولانچ (Avalanche)، سولانا و زنجیره هوشمند بایننس به ۶۳ درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد که این واقعیت که اتر در حال واگذاری زمین بازی به بلاکچین‌های مستقل است برای پانیگیرتزوگلو بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

شبکه اتریوم درگیر هزینه‌های بالایی است که شبکه را برای بخش بزرگی از جامعه DeFi غیرقابل دسترس می‌کند.

قیمت توکن اتر در سال ۲۰۲۱ به میزان ۳۹۶ درصد افزایش یافت. با این حال، JPMorgan پیش‌بینی می کند که دومین ارز دیجیتال بزرگ ممکن است در سال ۲۰۲۲ چرخشی نزولی داشته باشد زیرا شبکه همچنان با رقابت شدیدی روبرو است.

قیمت اتر در ۲۴ ساعت گذشته ۹.۵۲ درصد کاهش یافته است که دلیل آن اصلاح گسترده‌تر بازار به دلیل افزایش نرخ سود و نرخ هش بیت کوین است.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=49139
دکمه بازگشت به بالا