ایستگاه خبر

کادنا، بلاک چین اختصاص جی‌پی مورگان اکنون می‌تواند ۴۸۰ هزار تراکنش را در ثانیه پردازش کند

کادنا، شبکه بلاک چینی توسعه داد‌ه‌شده از سوی آزمایشگاه بلاک چین بانک جی‌پی‌ مورگان، اکنون شاهد دوبرابرشدن ظرفیت خود است و می‌تواند از پس پردازش ۴۸۰ هزار تراکنش در ثانیه بربیاید. برای مقایسه بهتر است بدانید که شبکه اتریوم تنها قادر است ۱۴ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند.

گفتنی است بلاک چین کادنا از هنگام راه‌اندازی بر همان سازوکارهای اثبات کاری متکی است که اتریوم برمبنای آن‌ها کار می‌کند. در این روش از توان پردازشی کامپیوترها برای تأیید و گنجاندن بلاک‌ها در زنجیره استفاده می‌شود. تنها تفاوت کادنا با اتریوم این است که توانسته مسئله مقیاس‌پذیری را حل‌وفصل کند. درواقع این بلاک چین مانع از آن می‌شود که بلاک چین‌های اثبات کار اتریوم و بیت کوین از ترافیک نامحدود پشتیبانی کنند.

این شبکه توانسته با دوبرابر کردن تعداد زنجیره‌های به‌هم‌تافته‌ خود به ۲۰ واحد، به سرعت بسیار بالاتری در پردازش تراکنش‌ها دست پیدا کند. گفتنی است زنجیره‌‌های به‌هم‌تافته به ارتباطات متقابل میان شبکه کادنا اشاره دارد. تیم توسعه‌دهندگان کادنا مدعی است که این شبکه می‌تواند در عرض تنها یک روز به هزار زنجیره یا حتی بیشتر دست پیدا کند.

ویل مارتینو، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی کادنا می‌گوید:

راه‌اندازی کادنا و بسط آن در بستر ۲۰ زنجیره، بیش از همه اثبات می‌کند که ما می‌توانیم یک بلاک چین لایه اول را به اندازه‌ای گسترش دهیم که بتوانیم دارایی‌های دیجیتال را به یک جریان اصلی در دنیای مالی تبدیل کنیم.

Source

https://coiniran.com/?p=40781
دکمه بازگشت به بالا