ایستگاه خبر

جانت یلن وزیر خزانه داری دولت بایدن شد، سرنوشت رمزارزها چه خواهد بود؟

جانت یلن پس از رأی‌گیری عصر دوشنبه در سنای آمریکا به عنوان وزیر بعدی وزارت خزانه‌داری خدمت خواهد کرد. در رأی‌گیری انجام ‌شده یلن ۷۶ رأی موافق در مقابل ۱۲ رأی مخالف به دست آورد که این نسبت از اندازه کافی برای تأیید او بیشتر است.

یلن، که پیش از این به عنوان رئیس صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده فعالیت می‌کرد، روز جمعه، همانطور که قبلا گزارش شده بود رأی‌گیری نهایی را تنظیم کرد. او اولین زنی است که بانک مرکزی ایالات متحده را هدایت می‌کند، اولین شخصی است که به عنوان رئیس وزارت خزانه‌داری منصوب می‌شود.

وزیر خزانه‌داری که اکنون تأیید شده است، یک بخش فدرال را متمرکز بر طیف وسیعی از موضوعات، از جمله عواقب اقتصادی بیماری همه‌گیر COVID-19، به عهده می‌گیرد.

یلن همچنین در نظارت بر صنعت رمزارز در ایالات متحده آمریکا نقش خواهد داشت. نقاط تمرکز شامل طرح سختگیرانه قوانین AML / KYC برای کیف پول‌های کریپتو و همچنین اجرای قوانینی برای صرافی‌ها است.

یلن در طی سخنان آماده شده خود در سنا، طرحی را برای رمزارزها ارائه داد که هم مزایای احتمالی و هم خطرات جدی دارد:

«بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال معاملات مالی را در سراسر جهان انجام می‌دهند. مانند بسیاری از پیشرفت‌های تکنولوژی، مزایای بالقوه‌ای را برای ایالات متحده و متحدان ما فراهم می کند. در عین حال، این فرصت‌ها را نیز برای کشورها و فعالان غیردولتی فراهم می‌کند که بخواهند سیستم مالی فعلی را دور بزنند و منافع آمریکا را تضعیف کنند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=43401
دکمه بازگشت به بالا