ایستگاه خبر

انجمن بانکداری ایتالیا خواستار آزمایش یوروی دیجیتال است

انجمن بانکی ایتالیا (ABI) آماده است تا ارز دیجیتالی بانک مرکزی اروپا، یوروی دیجیتال (CBDC) را امتحان کند. در بیانیه‌ای، انجمن بانکی ایتالیا CBDC را به‌عنوان پول دیجیتالیِ قابل برنامه‌ریزی توصیف کرد که قادر است در درک و دریافت ما از ارز و مبادلات تغییر شگرفی ایجاد کند. این انجمن در بیانیه‌اش گفته است:

«این تغییر و تحول به‌طور بالقوه می‌تواند ارزش افزوده بسیار خوبی را به‌ویژه از نظر کارآیی در هر دو فرآیند عملیاتی و پشتیبانی به همراه آورد. به همین دلیل است که باید در همکاری با تمامیت اکوسیستم، توجه ویژه و انرژی لازم برای توسعه ابزارهای جدید به کار بسته شود تا بتوانند در درجه اول از توسعه منطقه حمایت کنند.»

ABI تصدیق کرد که جهان و همچنین پول در حال تحول و سازگاری با شیوه‌های زندگی دیجیتالی‌اند. این امر باعث می‌شود استفاده از یوروی دیجیتال در بیشتر موارد از پول کاغذی و سکه مناسب‌تر باشد. ارز دیجیتال می‌تواند سیستم بانکی را بهینه کرده و همچنین با کاهش زمان‌ و هزینه‌های معاملات، راندمان را افزایش دهد. در حال حاضر بسیاری از دولت‌های جهان در حال توسعه ارز دیجیتال خود هستند و می‌توان گفت که به نوعی، تحقیق و توسعه ارز دیجیتالی، فضایی رقابتی به خود گرفته است.

کدام کشور پیشرو است؟

چین بیشترین پیشرفت را در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود داشته است. در حال حاضر ارز دیجیتالی این کشور در چندین پروژه به محک آزمایش گذاشته شده است و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک فعالیتش را آغاز کند. سایر کشورها، مانند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده، زمان و انرژی خود را به سمت تحقیق و توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی سوق داده‌اند و آغاز فعالیت رسمی CBDC در اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بسیار دور به نظر می‌رسد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39636
دکمه بازگشت به بالا