ایستگاه خبر

آیا اینجا آخر بازی تتر است؟

سرمایه بازار Tether حدود ۴۷٪ بالاتر از XRP است و پس از Bitcoin و Ethereum در رتبه سوم قرار دارد. علی‌رغم تمامی حواشی و جنجال‌ها، تتر مدت‌هاست بازار استیبل‌کوین‌ها را هدایت می‌کند و از ژوئیه سال ۲۰۲۰ روزانه ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه به بازار اضافه کرده است. ذخایر Tether در اکسچنج‌ها در آگوست ۲۰۲۰ کاهش یافت، اما در سپتامبر ۲۰۲۰ بهبودی بیش از ۱.۵ میلیارد دلار را تجربه کرد. با این حال چرا باید به آخر بازی تتر فکر کنیم؟

در حال حاضر، ذخایر USDT در اکسچنج‌ها در اوج است و در این سطح، اگر افت قیمت USDT وجود داشته باشد، تأثیر منفی روی قیمت بیت کوین خواهد گذاشت. به دلیل اتهامات CFTC به Tether، نهنگ‌ها در حال انتقال Tether به صرافی‌ها هستند. در تراکنش‌ اخیر، بر اساس داده‌های whale alerts، بیش از ۱۰ میلیون USDT به Binance منتقل شده است. روز گذشته، طی دو تراکنش ۴۹.۹ میلیون USDT از Bitfinex به Huobi و ۷۵ میلیون USDT به خزانه‌داری Tether منتقل شد. از زمان اعلام CFTC نهنگ‌ها طی ۴ روز گذشته در حال انتقال Tether بوده‌اند. براساس داده‌های Chainalysis در تاریخ ۲ اکتبر ۷۵ میلیون USDT توسط خزانه‌داری در تاریخ صادر شد که ۵۰٪ از ذخایر ارزی را تشکیل می‌دهد.

بر اساس داده‌های Cryptoquant، وابستگی فعالیت‌های تجاری به Stablecoins بیش از ۲ برابر بیشتر از ابتدای سال ۲۰۲۰ است. ذخایر کنونی استیبل کوین‌‌ها ۲.۳ میلیارد است در برابر ۱.۵ میلیارد ذخیره که در ژانویه ۲۰۲۰ موجود بوده.

در ارتباط با همین موضوع، تسلط بیت کوین کاهش و حجم بازار و قدرت استیبل کوین‌ها افزایش یافته است. از همین رو درصد بالایی از خریداران تازه وارد و تجار خرد در مبادلات محلی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اگر Tether با اتهاماتی روبرو شود، گرچه میزان سرمایه‌گذاران خرد در USDT تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت، اما ممکن است قبل از افت بیشتر قیمت بیت کوین، با صف‌های فروش مواجه شویم. این موضوع ممکن است سرمایه بازار Tether را افزایش دهد، و اگرچه خزانه‌داری با استفاده از Tether بیشتر و افزودن به عرضه، به کار خود ادامه خواهد داد، اما تسلط و قیمت بیت کوین ممکن است به زیر میانگین ۲۰۰ روزه و سطح ۱۰.۵k دلار که پایدار است، کاهش یابد.

Tether ثبات را در بازار کریپتو در طول رکود در چرخه Bitcoin حفظ کرده است و تأثیر زیادی بر قیمت داشته است. این یک چرخه است. با این حال، برای رها شدن از این چرخه، وابستگی معامله گران به Tether باید کاهش یابد و سایر استیبل کوین‌ها باید سهم بازار را از آن خود کنند گرچه در کوتاه مدت این امر بعید به نظر می‌رسد. در این حالت‌، اگر تتر در تیررس CFTC قرار گیرد، به احتمال زیاد به آخر بازی خود خواهد رسید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=41397
دکمه بازگشت به بالا