ایستگاه خبر

آیا Brave غیرمتمرکز است؟ هرکسی میتونه به هرکسی ببخشه، ولی برداشت؟ اوه نه متأسفم

مرورگر Brave درنهایت به کاربران خود اجازه برداشت توکن BAT را داده است. متأسفانه اما این برداشت بدون انجام پروسه تأیید هویت امکان‌پذیر نیست.

این مرورگر با ایجاد فرآیند تأیید هویت، میلیون‌ها کاربر خود را که به امید ظهور یک مرورگر مورد اعتماد و غیرمتمرکز به  استفاده از آن پرداخته بودند، ناامید کرده است.

همچنان اما این مرورگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تیم توسعه‌دهنده آن به دنبال اضافه کردن قابلیت‌های دیگری به پلت فرم خود هستند. هم برای علاقه‌مندان به این مرورگر و هم برای منتقدان آن دانستن اینکه این پلت فرم چه مقدار متمرکز است، ضروری به نظر می‌رسد.

مرورگر Brave به کاربرانی که تبلیغاتش را مشاهده کنند از ماه مارس تا کنون توکن BAT پرداخت می‌کند. کاربران اما تاکنون اجازه برداشت این توکن ها را نداشتند و فقط می‌توانستند موجودی خود را به منتشرکننده‌های مورد علاقه خود اهدا کنند. این فرآیند کاملا غیرمتمرکز انجام می‌شد و کمپانی نمی‌توانست کاربران را از انجام این کار منع کند.

برداشت موجودی اما داستان دیگری دارد. کاربران برای برداشت موجودی BAT خود باید از طریق شریک تجاری Brave، شرکت Uphold این کار را انجام دهند. این شرکت اما وابسته به سیستم بانکی است و بر اجرای قوانین KYC خود را ملزم می‌داند. به این معنی فرآیند برداشت این توکن متمرکز انجام می‌شود. حال باید دید توسعه‌دهندگان این مرورگر چه راه‌حلی را برای علاقه‌مندان به فرآیندهای غیرمتمرکز ارائه می‌دهند.

Source

https://coiniran.com/?p=31189
دکمه بازگشت به بالا