ایستگاه خبر

آیا بیت‌کوین طلای دیجیتال است؟

اگر برای هر دوره زمانی اخبار مربوط به بیت‌کوین را دنبال کرده باشید، به احتمال زیاد از این روایت اطلاع دارید که این رمزارز به نوعی « طلای دیجیتال » است. این ایده به این دلیل در اذهان جا افتاده است که این سرمایه‌ دارای خصوصیات بنیادی مشابه‌ طلاست – هر دو سرمایه غیرمتمرکز و کمیاب‌اند و به سختی تولید می‌شوند، توسط یک مقام مرکزی کنترل نمی‌شوند، در سطح جهانی پذیرفته شده و قابل انتقال به غیرند و از همین رو انتظار می‌رود بیت‌کوین در گذر زمان از نظر مقدار و قیمت با طلا برابری کند.

با توجه به نظرات شعبه بانک فدرال مرکزی مستقر در کانزاس، هنوز حتا برای اشاره به این روایت خیلی زود است. در حقیقت، شعبه بانک مرکزی در گزارشی که اخیراً مورد توجه جامعه کریپتو قرار گرفته اعلام کرده است: بیت‌کوین دارایی امنی نیست. در یادداشتی که هفته گذشته در تاریخ ۱۵ آوریل منتشر شد، بانک مرکزی فدرال رزرو کانزاس سیتی ادعا کرد که بیت‌کوین به طور قطع یک پناهگاه امن نیست و و ریسک‌هایی که به دارندگان‌اش تحمیل کرده است بسیار بیشتر از طلا بوده است. این شعبه بانک مرکزی به داده‌های بلومبرگ استناد می‌کند که نشان می‌دهد بیت‌کوین در دوره‌های پرتنش بازار، در یک همبستگی مثبت با شاخص S&P 500 و در سطح ۵٪ عمل می‌کند.

از طرف دیگر، در دوره های بحرانی، اوراق خزانه داری ۱۰ ساله و قیمت طلا با همبستگی منفی با S&P 500 عمل کرده اند که نشان می دهد BTC به وضعیت امن خود نرسیده است.

 

تحلیلگران می‌گویند: به هر حال بیت‌کوین بخرید

با وجود اینکه بیت‌کوین هنوز تبدیل به طلای دیجیتال نشده است، تحلیلگران می‌گویند که با در نظر گرفتن چشم‌اندازی کلان، بیت‌کوین خریداری کنید. به عنوان مثال، آرتور هیز، مدیرعامل BitMEX، در یک پست وبلاگی اظهار کرد که فکر می‌کند سرمایه‌گذاران باید بیت کوین و طلا را برای تغییر رژیم پولی و به صورت مداوم خریداری کنند، چون به دلیل سهولت سیاست‌های بانک مرکزی ، پول به راحتی به‌دست می‌آید.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38330
دکمه بازگشت به بالا