ایستگاه خبر

IRS بر رمزارز‌‌های حریم خصوصی، شبکه لایتنینگ و زنجیره‌های جانبی متمرکز شده است

فعالیت های اخیر بخش تحقیقات جنایی IRS نشان می دهد که وزارت خزانه داری ایالات متحده درباره بهبود توانایی خود برای سرکوب استفاده غیرقانونی از دارایی های مجازی اغراق نبوده است. اخبار جدید حاکی از این است که دولت ایالات متحده به دنبال عقد قرارداد با شرکت های خصوصی برای حذف ناشناس بودن معاملات از پروژه های ارزهای دیجیتال ناشناس است.

این دستورالعمل جرم‌های سایبری رمزارز، به طور مشخص به رمزارز‌های حریم خصوصی مثل مونرو، زی کش و Dash،‌ شبکه‌های پروتوکول خارج زنجیره لایه دو مثل شبکه لایتنینگ بیتکوین، زنجیره‌های جانبی مثل اتریوم پلاسما و بلاک‌چین‌های دارای امضای Schnorr مثل بیتکوین کش، اشاره کرده است.

با وجود تعدد هشدار‌های دولت، وزارت خزانه‌داری و FATF به علاوه شواهد تجربی مبنی بر این که اجرای قانون می‌تواند به شکل موثری از تحلیل زنجیره برای ردیابی وجوه استفاده کند، اما باز هم بسیاری تأکید دارند که رمزارز‌های دیجیتال می‌توانند ناشناس باقی بمانند. بسیار واضح است که رمزارز‌های حریم خصوصی که از طریق معماری شبکه و کد غیرمتمرکز به دنبال ناشناس بودن هستند، برای قانون گذاران هدف مشخص و آشکاری هستند. اما در نظر گرفتن شبکه‌های لایه ۲ مثل شبکه لایتنینگ بیتکوین نشان می‌دهد که وزارت خزانه‌داری به صورت دقیق و موشکافانه به طراحی و قصد رمزارز‌های مختلف می‌نگرد.

پول نقد و بیتکوین، کدام یک واقعا ناشناس است؟

در یک گزارش در مجله فوربز که به این تصمیمات جدید IRS پرداخته شده، این ادعا اشاره شده که پول نقد نیز یک روش ناشناس برای پرداخت پول است که در مقیاس وسیعی به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این یک درک نادرست از پول نقد است. اگر چه معاملات خرد و کوچک بدون نیاز به مقررات ضد پولشویی و پروتوکل‌‌های مشتری خود را بشناس، انجام می‌گیرند ولی در سطح معاملات با مبالغ هنگفت، حتی پول نقد نیز مشمول این مقررات می‌شود. همچنین با وجود قابل تعویض بودن بی‌نهایت پول نقد، آن‌ها با یک شماره سریال متمایز می‌شوند.

بیتکوین نیز با تقلید از این ویژگی پول طراحی شد و طبیعت دیجیتال آن این امکان را می‌دهد که پرداخت‌های آنلاین به آسانی انجام گیرد و هر گونه تحلیل بعدی نیز به آسانی انجام گیرد. تنها دلیل حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن در شبکه بیتکوین این است که یک تراکنش می‌تواند تا حدی مقدار کمی داشته باشد که کسی به آن توجه نکند.

به علت این که بیتکوین برای تسهیل تراکنش‌های خرد طراحی شد، یک شبکه مالی جدید ارائه کرد که قادر است تراکنش‌ها را به شکل اقتصادی بدون نیاز به اشتراک‌گذاری اطلاعات غیرضروری از سوی اعضا که ممکن است حریم خصوصی آن‌ها را به خطر اندازد، پردازش کند. با این حال ، هنگامی که نقل و انتقالات مربوط به پرداخت های خرد در سطوح بالایی انباشت شده یا پرداخت های کلان به طور کامل انجام می شود، بیت کوین شبیه پول نقد است، یعنی سوابق باید حفظ شود تا از نظر قانونی مطابقت داشته باشند.

برای آن‌هایی که به دنبال ناشناس بودن استفاده از رمزرارز‌ها هستند، یک درک عمیق‌تر از چگونگی طراحی بیتکوین و تفاوت آن با نوآوری‌‌های دیگر مثل رمزارز‌های حریم خصوصی و شبکه لایتنینگ، بسیار ضروری است.

https://coiniran.com/?p=40268
دکمه بازگشت به بالا