ایستگاه خبر

راهنمای مالیاتی برای اهداکنندگان رمز ارزها به خیریه‌ها منتشر شد

خدمات درآمد داخلی آمریکا IRS که زیرمجموعه‌ای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکاست، یک راهنما برای اهداکنندگان رمز ارزها در وب‌سایت خود منتشر کرده است.

به گزارش فوربس، در این راهنما سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا اهدا رمز ارز به خیریه‌ها را به عنوان فعالیت مالی با درآمد و یا زیان محاسبه نمی‌کند. آنها تایید کرده اند که اگر فردی به خیریه‌ها رمز ارز اهدا کند، این اهدا به عنوان درآمد یا زیان مالی شناسایی نخواهد شد. این دقیقا مانند اهدا سهام و یا سایر دارایی‌های ارزشمند مالی به خیریه‌هاست.

آنها همچنین در رابطه با نحوه محاسبه ارزش اهداشده نیز راهنمایی منتشر کرده اند. بسیار ساده! ارزش مبلغ اهدایی برابر با ارزش روز مقدار رمز ارز ارسال شده در بازارهای جهانی خواهد بود.

این سازمان همچنین در رابطه با مسئولیت‌ خیریه‌ها در رابطه با رمز ارزهای اهدایی نیز توضیحاتی داده است. خیریه‌ها و افراد اهداکننده باید اطلاعات تراکنش انجام شده را نگهداری کنند. برای مبالغ بیشتر از ۲۵۰ دلار همانطور که پیشتر هم این چنین بوده است، سند رسمی منتشر کنند. آنها همچنین باید فرم شماره ۸۲۸۳ برای مشارکت‌های غیر نقدی در خیریه‌ها را نیز امضا کنند.

مطابق با راهنمای منتشر شده سارمان‌های خیریه موظف هستند با پرداخت‌های رمز ارزی به عنوان مشارکت غیر نقدی برخورد کرده و اگر رمز ارزهای اهدایی را تا سه سال پس از اهدا تبدیل و  یا به فروش برسانند، یک سند رسمی از معامله به سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا و فرد اهداکننده ارسال نمایند.

پیشتر در سال ۲۰۱۴ نیز بخش‌نامه‌ای توسط سازمان درآمد داخلی آمریکا پیرامون اهدا رمز ارز به خیریه‌ها منتشر شده بود. در آن زمان رمز ارزها به عنوان دارایی‌های مالی قابل تبدیل به پول نقد شناسایی شده بودند.

https://coiniran.com/?p=36444
دکمه بازگشت به بالا