ایستگاه خبر

گزارش Diar از رشد متوالی حجم مبادلات مشتقات بیت کوین طی چهار ماه اخیر

طبق آخرین گزارش Diar، معاملات مشتقات بیت کوین طی چهار ماه گذشته نسبت به مبادلات صرافی های رمز ارزی ایالات متحده به عنوان درصدی از کل حجم مبادلات، رشد داشته است.

طبق آخرین گزارش Diar، معاملات مشتقات بیت کوین طی چهار ماه گذشته نسبت به مبادلات صرافی های رمز ارزی ایالات متحده به عنوان درصدی از کل حجم مبادلات، رشد داشته است.

داده های ماه به ماه Diar نشان می دهند که درصد مبادله مشتقات نسبت به کل حجم معاملاتی BTC پیوسته در حال رشد بوده است؛ بدین ترتیب که ژانویه امسال ۱۵٪، فوریه ۱۷٪، مارس ۱۸٪ و آوریل ۱۹٪. هر چند این مقادیر بالاترین میزان مشارکت نیستند و در این میان ژوئن ۲۰۱۸ با ۲۴٪ رکوددار است.

بیشتر بخوانید: احتمال ممنوعیت صنعت استخراج BTC در چین و نظر کارشناسان در اینباره

داده های Diar به طور مشخص به سه محصول سازمانی اشاره دارد؛ اوراق آتی بیت کوین در بورس شیکاگو (CME)، اوراق آتی BTC در بورس اوراق مشتقه شیکاگو (CBOE) و بنیاد امانتداری سرمایه گذاری Grayscale در بیت کوین (GBTC).

از طرفی، افزایش محبوبیت نسبی مشتقات با کاهش حجم تبادل BTC مقارن شده است. در گزارش آمده است: «منطقا CBOE با حذف قرارداد های آتی BTC در اواسط ماه مارس از لیستش که با هدف ارزیابی مجدد برای رسیدن به لیست مشتقات رمز ارزی انجام شد، بیشترین سهم بازار را از دست داده است».

بیشتر بخوانید: آیا قیمت بیت کوین به کف خود رسیده؟ مقایسه بیت کوین با حباب های گذشته

همچنین در این گزارش آمده است که سهم بازار GBTC که در فرابورس معامله می شود و یکی از سه محصول نهادی بیت کوین می باشد از ۵۰ درصد به ۲۴ درصد کاهش یافته است. Diar به تحقیق اخیر صندوق شاخص رمز ارز Bitwise Asset Management که ادعا کرده است ۹۵ درصد حجم مبادلات در صرافی های غیر قانونی جعلی به نظر می رسند نیز اشاره کرده است. گزارش های Bitwise به طور خاص به کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) ارائه می شود.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & Image
https://coiniran.com/?p=28787
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x