ایستگاه خبر

قانون پیشنهادی هند ممکن است منجر به ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال شود

صنعت ارزهای دیجیتال هند، پس از قانونی که اخیراً پیشنهاد شده است و ممکن است منجر به ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال شود، با آینده‌ای مبهم روبروست. در صورت تصویب این قانون، نگه داشتن، فروش، صدور یا انتقال ارزهای دیجیتال غیرقانونی خواهد بود.

وزارت دارایی هند در حال آخرین اقدام‌ها در اینباره و خواستار رایزنی های بین وزارتخانه در مورد قانون پیشنهادی است. اگر وزارتخانه‌ها در مورد پیش‌نویس قوانین توافق کنند، آنها را برای تصویب به مجلس می‌دهند.

این قانون ممنوعیت جدید فقط سه ماه از زمان تصمیم دادگاه عالی به نفع صنعت ارزهای دیجیتال پیشنهاد شد. در آن زمان، بانک مرکزی هند (RBI) بخشنامه‌ای صادر کرده بود که بانک‌ها را از ارائه خدمات به ارزهای دیجیتال محدود می‌کرد. این امر تا حد زیادی بر تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات تأثیر گذاشته و منجر به افت شدید حجم معاملات در بیشتر صرافی‌ها شده است. دیوان عالی کشور این ممنوعیت را لغو کرد و به این صنعت اجازه حیات مجدد داد.

با این حال، همانطور که روزنامه اقتصادی تایمز گزارش کرده است، همه از این تصمیم خوشحال نبودند. این گزارش با استناد به یک منبع در وزارت دارایی، ادعا می‌کند که این تصمیم بود که محرک قانون پیشنهادی فعلی برای ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال بود.

فعالیت شرکت‌های ارزهای دیجیتال حتی پس از رفع ممنوعیت راحت نبوده است. از زمان تصمیم دادگاه، RBI راهنمای دقیقی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارائه نداده است و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ابزارهای دیگری برای پردازش پرداخت‌ها پیدا کرده‌اند.

ممنوعیت پیشنهادی جدید در حالی صورت می‌گیرد که بازار ارزهای دیجیتال هند در حال شکوفایی است. از زمان برداشته شدن ممنوعیت بانکی، حجم معاملات در صرافی‌های هند افزایش یافته است. در WazirX، یکی از صرافی‌های پیشرو، حجم معاملات در ماه مارس ۴۰۰٪ و در آوریل ۲۷۰٪ افزایش یافته است. در CoinSwitch، یکی از واحدهای مبادله ارز محبوب، با دو برابر شدن حجم معاملات، پایگاه کاربران ۱۵۸ درصد افزایش یافت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39477
دکمه بازگشت به بالا