ایستگاه خبر

اولین سرقت بیتکوین، بعد از لغو محدودیت رمزارزها در هندوستان

هفته‌ی گذشته پلیس هند، زنی را به جرم سرقت 450 هزار دلاری از شرکتی که خودش از پایه‌گذارانش بوده است، دستگیر کرد. این زن در سال 2017 به همراه یک نفر دیگر شرکتی را راه‌اندازی کرده بود و بعد از دوسال کار، اخیراً از این شرکت جدا شده بود. وی درست یک ماه بعد از ترک کار، دست به سرقت 63.5 بیتکوین از اموال شرکت زده است.

به گزارش تایمز هندوستان، پلیس هند، آیوشی جین 26 ساله را هفته‌ی پیش دستگیر کرده است. این زن که هم‌بنیانگذار شرکت BitCipher Labs LLP در هندوستان بوده است، اکنون به جرم سرقت 63.5 بیتکوین در بازداشت به سر می‌برد.

پلیس مسئول پرونده اعلام کرده که آیوشی جین قصد داشته با استفاده از بیتکوین‌های سرقتی، یک صرافی مخصوص رمزارزها راه‌اندازی کند.

اولین جرم بعد از لغو محدودیت بیتکوین در هندوستان

این اولین جرم مرتبط با رمزارزها در هند است که بعد از لغو محدودیت بانکی، که بانک مرکزی بر صنعت تحمیل کرده بود اتفاق افتاد. دادگاه عالی هند، چندی پیش، ممنوعیتی را که بانک مرکزی در خصوص ارائه خدمات رمزارزی در هند مصوب کرده بود، لغو کرد. این لغو ممنوعیت یک امیدواری بزرگ برای رشد سریع رمزارزها در هند است. با کم شدن دخالت بانک‌ها و جمعیت 1.3 میلیاردی، انتظار می‌رود آینده‌ی درخشانی منتظر کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت کریپتو در هند باشد.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا