ایستگاه خبر

دادگاه عالی هند خواستار روشن شدن موضع دولت در قبال بیتکوین شد

دادگاه عالی هندوستان از دولت درخواست کرد، که برای تنظیم قوانین بیتکوین اقدام کند.

بر اساس گزارش روزنامه های the Hindu و an Indian، سه تن از قضات هندی یادداشتی را برای بانک مرکزی، قانونگذاران بازار، اداره مالیات و چند ارگان دیگر فرستاند که طی این یادداشت از آنها خواستند تا در مورد این موضوع پاسخگو باشند.

در متن نامه اصلی نگرانی هایی مبنی بر اینکه به وسیله بیتکوین بدون هیچ رد و اثری می توان معاملات بین مرزی را انجام داد و همچنین این موضوع که بیتکوین می تواند ابزار قابل توجهی برای کلاهبرداران اینترنتی و فرار های مالیاتی باشد، مطرح شده است.

بر اساس متن درخواست:

“رویکرد عدم کنترل و تاخیر در تنظیم قوانین، خلا بزرگی را به وجود آورده و همین مسئله زمینه انجام بسیاری از تبادلات و تراکنش های غیرقانونی را از طریق بیتکوین فراهم کرده است.”

در این نامه بیان شد که صرافی های بیتکوین در هند، روزانه ۲۵۰۰ کاربر جدید را ثبت نام می کنند و اکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر از مردم این کشور از بیتکوین استفاده می کنند. گزارش ساعت ۱۵:۰۰ روز چهارشنبه، نرخ مبادلات بین روپیه هند و بیتکوین بیش از ۴۷۰ هزار بوده است.

در این نامه که با مراجعه عده ای به دادگاه و درخواست آنها مبنی بر لزوم مداخله “فوری دولت” شکل گرفت، عنوان شد که در نتیجه این سازگاری (بین مردم و صرافی ها)، استفاده از بیتکوین ممکن است بر ارزش سایر اقلام تاثیرگذار باشد.

در نامه با اشاره به تعطیلی صرافی ها در چین و تلاش روسیه برای مسدود کردن سایت های بیتکوین، عنوان شد که برخی کشورها برای بیتکوین محدوده قانونی تعریف و یا برخی دیگر آن را ممنوع اعلام می کنند.

هم اکنون هندوستان سیاست “صبر کردن و منتظر نتیجه ماندن” را اتخاذ کرده است و در واقع منتظر نحوه عملکرد بیتکوین در بزرگترین کشور صاحب دموکراسی جهان است، اما هیچ اقدامی برای قانونی کردن و یا منع کردن بیتکوین انجام نمی دهد.

در ماه آوریل، دولت یک کمیته جهت بررسی و مطالعه رمزارزها تشکیل داد و از این گروه خواست تا آیین نامه و مقررات جدیدی برای آن تنظیم کنند.

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source image

https://coiniran.com/?p=15911
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x