ایستگاه خبر

اظهار نظر پوتین درباره رمزارزها

ولادیمیر پوتین در یک اظهار نظر درباره رمزارزها، رشد آن به عنوان یک روش مشروع پرداخت را تصدیق کرده و در مقابل خطرات مهم هشدار داد.
رییس جمهور روسیه امروز در  یک جلسه دولتی در شهر سوچی (شهری در کرانه دریای سیاه)، نسبت به خطرات جدی رمزارزها هشدار داد. این اظهارنظر از این جهت جالب است که وی تاکنون بزرگترین رهبر سیاسی جهان است که درباره رمزارزها اظهار نظر کرده است.
در این اظهار نظر که توسط RT  گزارش شده است، پوتین بر رشد قابل توجه رمزارزها و پذیرش آن از سوی جامعه تاکید کرد. وی اظهار داشت:

«در شماری از کشورها، رمزارزها در  حال تبدیل شدن به یک روش تمام عیار پرداخت و  نیز ابزار سرمایه گذاری هستند یا تاکنون شده اند. در عین حال، کاربرد رمزارزها خطرات قابل توجهی دارد. من از موضع بانک مرکزی (روسیه) آگاه هستم.»

پیشتر امروز، معاون اول رییس بانک مرکزی، سرگی شستوف (Sergei Shvetsov)، آشکار ساخت که حکومت روسیه دسترسی به وب سایت های صرافی رمزارزها را که ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم ارائه می‌دهند، را مسدود خواهد کرد. این مقام بانک مرکزی توضیح داد که این مسدودسازی برای حمایت از سرمایه گذاران فروش در مقابل نوسانات رمزارزها ضروری است. وی امروز گفت که «ما فکر می کنیم که برای شهروندان مان و برای کسب و کار، استفاده از چنین رمزارزها و به عنوان هدف سرمایه گذاری، ریسک های نامعقول و بالا دارد.»
در نقل قول مجزایی که رویترز گزارش داده است، پوتین عبارت را زیر را به کار برده است:

«کاربرد رمزارزها خطرات جدی به همراه دارد. موضع بانک مرکزی را در این مورد می  دانم، ما سر این مورد چند بار با رییس بانک مرکزی بحث کرده ایم.»
در اظهارنظرات گزارش شده از سوی فاینشنال تایمز، پوتین خطرات جدی که وی در رمزارزها می بیند را چنین توضیح می‌دهد:

«اول از همه، فرصت پولشویی پولهای حاصل از جرم، فرار از مالیات و حتی تروریسم مالی و البته دوام الگوهای جعلی که مشخصا شهروندان معمولی  را هدف خود قرار می‌دهد.»

پوتین در ادامه نقد خود توضیح داد که رمزارزها «از سوی تعداد نامحدودی از منابع گمنام صادر می‌شوند. با پیشامدی مانند عملکرد بد سیستم یا نوسان، هیچ کسی مسئول و پاسخگوی آن نخواهد بود. خریداران رمزارزها ممکن است به این طریق گرفتار فعالیت‌های غیرقانونی شوند و هیچ پشتیبانی از رمزارزها وجود ندارد.»

خبری از ممنوعیت نیست

توضیحات پوتین، اگرچه حائزاهمیت هستند، اما هیچ ذکری از ممنوعیت رمزارزها یا ICO ها در بر نداشت. برخلاف مسیری که چین و کره جنوبی در پیش گرفته است، پوتین از بانک مرکزی روسیه خواسته است تا چهارچوبی قانونی برای پذیرش و استفاده از رمزارزها با «تضمین قانونی برای فعالیت بازارهای مالی ابتکاری» ایجاد کند.

اگر اوضاع به این منوال باشد، پس بانک مرکزی روسیه ممکن است در سال ۲۰۱۸ برای صنعت رمزارزها مقرراتی اعمال کند. نایب رییس بانک مرکزی، خانم اولگا اسکوروبوگاتاوا (Olga Skorobogatova) اعلان کرد که مقامات در حال کار روی چهارچوبی برای تعیین مالیات روی رمزارزهایی مانند بیت کوین هستند و به عنوان کالای دیجیتالی طبقه بندی می‌شوند.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.منبع: کریپتوکانرسی نیوز

https://coiniran.com/?p=8466
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x