ایستگاه خبر

مشارکت بخش‌های عمومی و خصوصی بهترین راه توسعه‌ی CBDC‌هاست

توماس مانچینی، یکی از نمایندگان صندوق بین‌المللی پول (IMF) معتقد است مشارکت ترکیبی خصوصی-عمومی به بهترین روش برای پیشبرد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌انجامد. او این سخنان را در آخرین جلسه‌ی آنلاین جنبش‌های پولی در تاریخ ۲۶ می به میزبانی جرمی الایر، مدیرعامل Circle، مطرح کرد. او گفت، ایده‌ی ایجاد یک CBDCکه فقط از ذخیره‌ی یک بانک مرکزی پشتیبانی کند و کاملا تحت کنترل آن بانک باشد منسوخ شده است.

از نظر مانچینی مشارکت ترکیبی خصوصی-عمومی روی CBDC به افزایش محبوبیت این ارز دیجیتا می‌انجامد و قدرت بلاکچین‌هی بخش خصوصی همچون رمز ارزهای پایدار را برای نوآوری بیشتر تقویت می‌کند. او پیشنهاد کرد بخش خصوصی بر نوآوری، طراحی رابط و مدیریت مشتری متمرکز باشد و بخش دولتی نیز برتنظیم‌گری و تحکیم اعتماد تمرکز کند.

وی افزود، برخلاف تصور غالب که در بکارگیری CBDC بانک مرکزی باید صدور بدهی برای عموم را مستقیما برعهده بگیرد، یک CBDC ترکیبی به بخش خصوصی امکان صدور بدهی را می‌دهد که مردم با آن پرداخت و خرید انجام دهند. این بدهی کاملا توسط بانک‌های مرکزی پشتیبانی می‌شود. بانک مرکزی تنها به صدرو مجوز برای بدهی می‌پردازد که این امر به قانون‌گذاری و حمایت از مشاغل کمک می‌کند. او عتقد است این شیوه به کاهش ریسک‌های بالقوه ثبات مالی نیز کمک می‌کند. این شیوه همچنین به افزایش رقابت میان ارائه‌دهندگان ارزهای دیجیتال می‌انجامد.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=39151
دکمه بازگشت به بالا