ایستگاه خبر

حمایت صندوق بین‌المللی پول (IMF) از سیاست‌های یکپارچه‌ی رمزنگاری بین دولت‌ها

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در هفته‌ی جاری فراخوانی برای یک تشکل جامع، پایدار و یکپارچه‌ی رمزنگاری بین دولت‌های جهان صادر نمود. این فراخوان جدید که توسط سه تن از مقامات صندوق بین‌المللی پول تدوین شده است خواهان یک چارچوب قانونی همگام با رشد سریع صنعت دارایی‌های دیجیتال است. این افراد معتقدند که در چنین شرایط نوظهوری لازم است تا از واکنش‌های عملکردی مناسب درقبال ریسک‌های موجود برخوردار بود. این افراد گفتند:

«ریسک‌های موجود بیانگر نیاز ما به معیارهای جامع بین‌المللی برای رفع ریسک‌های ناشی از نظام‌های مالی مبتنی بر دارایی‌های کریپتو است. این معیارهای یکپارچه لازم است تا همزمان با رفع خطرات مربوط به شبکه‌ها و تراکنش‌های رمزنگاری، زمینه رابرای استفاده‌ی مفید و کاربردی این محصولات فراهم سازد.»

در متن این بیانیه آمده است:

«رسیدگی و پاسخ‌گویی به چالش‌های فنی، قانونی، رگولاتوری و نظارتی نیاز مبرم به همکاری‌های بین‌المللی و جهانی دارد. درحالی که تدوین یک چارچوب عملیاتی جامع، پایدار و یکپارچه کار سختی است، اما اگر با یکدیگر همکاری داشته باشیم می‌توانیم همزمان با برقراری ثبات مالی از فواید فراوان موجود در فناوری بلاک‌چین و رمز ارزها برخوردار گردیم.»

صندوق بین‌المللی پول یک سازمان بین‌المللی است که بر اجرای سامانه پولی بین‌المللی نظارت دارد. این سازمان یکی از معتبرترین منابع ارزیابی و پیش‌بینی وضعیت اقتصاد جهانی محسوب می‌شود. طرح بنیان‌گذاری صندوق در کنفرانس برتون وودز در ژوئیه ۱۹۴۴ که ساختار اقتصادی جهان پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت به وجود آمد و در دسامبر ۱۹۴۵ آغاز به‌کار کرد.

با افزایش نگرانی‌ها و اقدامات موجود از سوی سازمان‌های جهانی متعدد ازقبیل بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS)، اتخاذ چنین موضعی دربرابر کریپتو قابل پیش‌بینی بوده است. برخی از این اقدامات به مرحله‌ی اجرایی درآمده و می‌توان نمونه‌ی آن را در قانون تازه‌ی مسافرتی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مشاهده کرد.

پیشنهاد مطالعه: OpenOcean چیست؟ معرفی توکن OOE

Source

https://coiniran.com/?p=48715
دکمه بازگشت به بالا