ایستگاه خبر

افزایش قدرت ذخیره‌سازی Filecoin با افزایش وام‌های FIL

قدرت ذخیره‌سازی Filecoin از زمان توقف استخراجگران چینی در اواسط ماه اکتبر بیش از ۴۰٪ رشد کرده است که منجر به ارتقا جوایز بلوک شبکه و افزایش وام FIL شده است.

داد‌ه‌ها نشان می‌دهد بلاکچین ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، که از ۱۵ اکتبر فعال شد، اکنون تقریباً ۸۵۰ pebibyte (PiB) ذخیره‌سازی مؤثر دارد، در حالی که ۶۰۰ PiB در حدود ۱۹ اکتبر دیده می‌شد، زمانی که اکثر استخراجگران چینی Filecoin برنامه رشد خود را متوقف کرده بودند.

The Block در آن زمان گزارش داد که کمبود رمزارز بومی Filecoin در بازار باعث شد که ماینرها از رشد استخراج مؤثر خود جلوگیری کنند-زیرا آنها به عنوان وثیقه به FIL احتیاج داشتند.

به همین ترتیب، کل قدرت ذخیره‌سازی Filecoin در روزهای پس از راه‌اندازی شبکه اصلی تقریباً رشدی نداشت و به طور پیوسته در حدود ۶۰۰ PiB بود.

برای حل این مشکل، پروتکل آزمایشگاه، Protocol Labs، تصمیم گرفت پیشنهادی را در ۲۲ اکتبر فعال کند که ۲۵٪ از جوایز بلاک‌های استخراج‌کنندگان Filecoin را بلافاصله آزاد می‌کند.

علاوه بر این، چندین صرافی رمزارز نیز محصولات مالی را برای واریز FIL و کسب سود بیشتر راه اندازی کرده‌اند.

Binance یک محصول سپرده مدت‌دار FIL را با سود سالانه ۱۵۶٪ و یک سررسید ۷ روزه در تاریخ ۲۶ اکتبر اجرا کرد. در حال حاضر، این محصول هنوز هم سود روزانه تقریبا ۱٪ را به پس‌انداز FIL ارائه می‌دهد.

Gate.io هفته گذشته نیز گفت که تقاضای وام برای FIL با سود سالانه بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافته است زیرا استخراج‌کنندگان به دنبال منابع بیشتری برای رشد استخراج خود هستند.

از زمان توقف ماینرها در حدود ۱۹ اکتبر، فضای ذخیره‌سازی شبکه Filecoin در ۲۲ روز گذشته با ۲۵۰ PiB و با متوسط ​​رشد روزانه حدود ۱۱ PiB افزایش یافته است.

برای هر ۳۲ گیگابایت ذخیره‌سازی، یک ماینر باید ۰.۲ FIL را به عنوان وثیقه تعهد کند. از این رو، رشد روزانه ۱۱ PiB معادل استخراجگرانی است که هر ۲۴ ساعت حدود ۷۰،۰۰۰ FIL را متعهد شده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41935
دکمه بازگشت به بالا