ایستگاه خبر

اولین برنامه کاربردی مبنی بر بلاکچین شرکت "آی-بی-ام" در بازار سهام خصوصی

بانک متولی Northern Trust در رابطه با کاربردی مربوط به زیرساخت بلاک چین گزارش داد. که این برنامه در بازار سهام خصوصی توسط غول تکنولوژی IBM برنامه نویسی شده است.

این بانک با همکاری مشترکی با IBM، سیستم دفترکل توزیع شده را مورد استفاده قرار داده است. بلاک چین برای مدیریت صندوق سهام خصوصی که توسط Unigestion (شرکتی ژنوی) اداره می شود استفاده شده است.

این بلاک چین با نظارت دولت و رگولاتوری بر روند پیشرفت آن نوشته شد.

با توجه به پتانسیل بلاک چین جهت ایجاد بهبود و پیشرفت در بازار سهام خصوصی، رییس بخش پژوهش حمایت بازار Northern Trust گفت: « این اولین گام بسیار مهم در راستای ارتباط دادن مشارکت کنندگان با یکدیگر از جمله سرمایه گذاران، مدیران، سرپرست ها، رگولاتورها، مشاوران و حسابداران به صورت موثرتر است.

شبکه بلاک چین سرمایه گذاران صندوق های سهام خصوصی را قادر می سازد تا به داد و ستد سهام ها بدون اتلاف وقت در تراکنش هایی بین خودشان بپردازند. همچنین در سیستمی که اطلاعات و جزئیات مربوط به تراکنش های موجود در صندوق را ذخیره می کند، سرمایه گذاران امکان آگاهی از تغییرات قیمت به صورت لحظه ای را خواهند داشت. رگولاتور ها همچنین امکان دسترسی به اطلاعات داخل دفتر کل توزیع شده را خواهند داشت.

صندوق انتخاب شده در Guernsey است. یک جزیره وابسته به بریتانیا، که مسئولان استفاده از تکنولوژی بلاک چین را در قانون تایید کرده اند.

در اجرای اولیه، شرکت مدیریت صندوق شیکاگویی و بانک اضافه کردند که مشتریان این سیستم برای آغاز همکاری به صورت گزینشی انتخاب خواهند شد.  این کمپانی همچنین اعلام داشت که امیدوار به استفاده از بلاک چین در سطح دارایی های تحت نظارت مقامات قضایی بر پایه اطلاعات حاصل شده از این پروژه است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews , the-blockchain

https://coiniran.com/?p=4882
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x