ایستگاه خبر

ماموریت جدید IBM، سیستم تایید سلامت مبتنی بر بلاکچین

IBM در حال راه‌اندازی یک سیستم تایید سلامت مبتنی بر بلاکچین با نام Health Pass است که برای کمک به افراد در بازگشت ایمن به فضاهای عمومی مشترک مانند کار، مدرسه، پروازها یا استادیوم‌ها طراحی شده است.

IBM Watson Health، یک شرکت تجزیه و تحلیل و فناوری که در صنعت بهداشت کار می‌کند‌، روز دوشنبه اعلام کرد سیستم تایید سلامتش به سازمان‌ها اجازه می‌دهد معیارهای خود را برای تأیید سلامت COVID-19 تعیین کنند. این موارد شامل نتایج آزمون و اسکن دماست که می‌تواند با استفاده از شبکه IBM Blockchain ضبط و به اشتراک گذاشته شود.

طبق گفته Paul Roma مدیر کل IBM Watson Health، سازمان‌ها به دنبال راه‌حل‌های کمک به جمعیت برای بازگشت به فضاهای عمومی هستند، اما آنها همچنین باید از حریم خصوصی کاربران محافظت کنند. این شرکت گفت، Health Pass از «تکنیک‌های رمزنگاری پیچیده» برای بررسی وضعیت سلامت افراد استفاده می‌کند در حالی که اطمینان حاصل می‌کند داده‌های بنیادی عمومی نمی‌شوند.

مطابق آنچه در وب سایت این ‌پروژه سیستم تایید سلامت مبتنی بر بلاکچین آمده است، کاربران می‌توانند اطلاعات خود را از طریق یک اپلیکیشن کیف پول رمزگذاری شده، روی موبایل‌های خود مدیریت کنند. آنها می‌توانند با اسکن یک کد QR در این اپلیکیشن، نتایج آزمایشات سلامت را همچون آزمایش COVID-19 بارگیری کنند که توسط طرفین با دسترسی به داده‌ها قابل مشاهده است.

Source

https://coiniran.com/?p=41499
دکمه بازگشت به بالا