ایستگاه خبر

۲ میلیون بیتکوین در اختیار استخراج‌گران؛ حداکثر مقدار در دو سال اخیر

بنا بر گزارش خبرگزاری Coindesk، استخراج‌گران بیتکوین نسبت به هر زمان دیگری در دو سال گذشته، مقدار دارایی بیتکوین بیشتری دارند. داد و ستد این رمزارز در قیمتی بالاتر از ۱۱ هزار دلار، نشانه‌ای در مورد افزایش احتمال صعودی بودن عایدی‌های آینده دارد.

بر طبق ردیابی آدرس‌های کیف پول توسط Glassnode، استخراج‌گران در حال حاضر حداقل ۱.۸۲ میلیون عدد بیتکوین دارند. این رقم در ادامه‌ی روند صعودی از سپتامبر ۲۰۱۹ به بیشترین مقدار در دو سال اخیر رسیده است.

سه دلیل محتمل افزایش در دارایی‌های بیتکوین استخراج‌گران

اول از همه، خوش‌بینی بالقوه به احتمال ادامه روند افزایشی قیمت بیتکوین:

  • به نظر می‌رسد که استخراج‌گران بنا بر انتظارشان درباره قیمت‌‌های بالاتر در آینده، مشکلی با نگه‌داری بیت‌کوین ندارند. این می‌تواند یک نشانه بازار گاوی باشد.
  • تنها استخراج‌گران نیستند که بیشتر و بیشتر بیتکوین نگه‌داری می‌کنند. درصد تمام بیتکوین‌‌هایی که برای مدت حداق یک سال غیرفعال بوده‌اند بعد از رسیدن به اوج خود در ژوئن، به رشد خود ادامه می‌دهد.

دوم، چرخه تغییر در سخت‌افزار استخراج که در طی آن استخراج‌گران دستگاه‌های جدیدی را سفارش می‌دهند و به کار می‌گمارند.

  • این فرآیند که می‌توان آن را چرخه سخت‌افزار نامید بسته به قیمت‌گذاری و اندازه سفارش می‌تواند تا ۶ ماه به طول انجامد. در نهایت تعداد بیتکوین‌های کمتری باید فروخته شود تا هزینه‌های عملیاتی در این مدت پوشش داده شوند. همچنین با قیمت‌ بالای بیتکوین، به نسبت تعداد کوین‌های کمتری برای پرداخت مخارج فروخته می‌شوند.
  • دو شرکت Riot Blockchain و Marathon Patent Group در پی گسترش ظرفیت استخراج خود، هر دو در فرآیند دریافت و به کارگیری صدها دستگاه استخراج جدید هستند.
  • در کنار به کار گرفتن سخت‌افزار جدید، به لطف افزایش قیمت و هزینه‌های تراکنش، درآمد ماهانه استخراج‌گران نیز در ماه جولای ۷ درصد افزایش داشته است.

سوم، کل بیتکوین‌های استخراج‌گران افزایش یافته چرا که استخرهای استخراج جدید به طرز عجیبی در حال انباشت کردن مقادیر زیادی بیتکوین هستند. یک مقدار قابل توجه از کل افزایش اخیر ناشی از استخر Luian.com است که تا مارس ۲۰۲۰ تقریبا غیرفعال بود. دارایی‌های این استخر اکنون با F2Pool که در می ۲۰۱۳ تأسیس شده، برابری می‌کند.

https://coiniran.com/?p=40942
دکمه بازگشت به بالا