کیف پول‌ ارز دیجیتال

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

وب سایت Blockchain.info با بیش از ۱۰ میلیون کاربر، تا به امروز محبوب ترین کیف پول بیت کوین بوده است. امکان تبادلات بیت کوین از طریق مرورگر و نرم افزار موبایل با استفاده از روش دریافت و پرداخت آنلاین این وب سایت، برای کاربر فراهم می گردد. رابط کاربری زیبا و ساده این سایت، به طور گسترده ای بین افراد تازه وارد گسترش یافته و باعث رشد محبوبیت آن در مقایسه با سایر کیف پول ها شده است.در این مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info برای شما آماده شده است

استفاده از روش ترکیبی نگهداری اطلاعات (هایبرید)، به این معنی ست که از اطلاعات کیف پول به صورت آنلاین نگهداری می شود. با این حال این اطلاعات تنها از طریق وارد کردن پسورد توسط کاربر در دسترس خواهد بود.

اخیرا این شرکت با همکاری کمپانی shapeshift.io، ارز اتریوم را نیز به کیف پول خود افزوده است و طبق اعلام شرکت، در آینده نزدیک ارزهای رمزگذاری شده بیشتری نیز به امکانات این کیف پول افزوده خواهد شد.

به علت سادگی کار با این پنل کاربری، برای ساخت کیف پول بیت کوین در این وب سایت مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و مراحل ساخت آن بسیار ساده است. هر چند، نگهداری و دسترسی به آن نیازمند دقت بیشتری می باشد. بنابراین از توضیح در مورد جزییات تمام بخش ها خودداری کرده و خلاصه ای از قسمت های مهمتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

۱) طبق تصویر شماره ۱، آدرس http://blockchain.info را در مرورگر خود وارد نمایید.

A): با مشاهده نشان امنیتی وب سایت، از ورود امن خود به وب سایت مطمئن شوید.

B): جهت ساخت و وارد شدن به حساب کیف پول ارزی خود با انتخاب گزینه Wallet (نشانگر B) یا گزینه Get Started Now (نشانگر C) ، تصویر شماره ۲ را در مرورگر خود خواهید دید.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

۲) تکمیل اطلاعات ثبت نام:

همانطور که در تصویر شماره ۲ نیز قابل مشاهده است، با درج یک ایمیل معتبر (B)، انتخاب پسورد مناسب (C)، ثبت مجدد پسورد (D) و قبول قوانین و شرایط وب سایت (E)، کار ساخت کیف پول بیت کوین شما به پایان رسیده و در ادامه با کلیک بر گزینه Continue، امکان مبادلات بیت کوین و اتریوم از طریق این کیف پول، برای شما فراهم خواهد شد.

 

ارسال و دریافت وجه از طریق این کیف پول: توضیحات کامل نحوه پر کردن فرم ارسال و دریافت وجوه بیت کوینی، در مقاله ای با عنوان “نحوه ساخت کیف پول آنلاین در وب سایت BTC.com” وجود دارد. با این حال یک نگاه اجمالی به همراه یک تصویر نیز،می تواند در این بخش مفید واقع شده و کمک بیشتری نماید.

۳) با توجه به تصویر شماره ۳، برای ارسال وجه به ترتیب زیر عمل می کنیم:

انتخاب گزینه ارسال وجه (A)، انتخاب ارز مورد نظر (B) که می تواند بیت کوین یا اتریوم باشد، وارد نمودن آدرس کیف پول بیت کوین یا اتریوم شخص گیرنده (C)، وارد کردن مقدار وجه مورد نظر (D) جهت ارسال و در نهایت تعیین مرجع واحد ارزی، که به صورت پیش فرض روی دلار آمریکا قرار دارد (E) و از طریق گزینه تنظیمات قابل تغییر است.

طبیعتا بعد از انجام چند تراکنش جزییات آنها فراموش خواهد شد وحتی دیگر به یاد نخواهید آورد که به عنوان مثال آخرین دریافتی شما که مربوط به چند روز پیش می شود بابت چه چیزی بوده و یا حتی واریزی دیشب شما به چه کسی و به چه دلیلی صورت گرفته است. با ثبت یک کلمه یا عبارت جهت یادآوری (F) در بخش توضیحات یا Description، این مسئله برطرف خواهد شد.

ایجاد تغییر درقسمت هزینه تراکنش (G) یا همان Transactions Fee، ممکن است باعث عدم تایید تراکنش شما شود. به این صورت که به خاطر تنظیم نادرست مبلغ هزینه جا به جایی، کسی حاضر به تایید آن نخواهد شد. بنابراین تنها افرادی مجاز به تغییر این گزینه هستند که به صورت کامل با جزییات این مسئله آشنا هستند. هر چند برای آنها نیز تغییر این گزینه، لزوما حرکت درستی به حساب نمی آید و مطمئن ترین راهکار، عدم تغییر گزینه های مربوط به Transactions Fee و Customize Fee و قرار دادن آنها در همان حالت پیش فرض یا Regular می باشد.

نهایتا بعد از پرکردن فرم مورد نظر (H) و انتخاب گزینه Continue، با یک صفحه نمایش از تراکنش به شکل خلاصه، مواجه می شوید شوید که با تایید آن تراکنش شما نهایی می شود و به هیچ عنوان قابل برگشت نخواهد بود.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

 

۴) نحوه درخواست وجه:

برای دریافت وجه بیشتر مراحل پر کردن فرم درخواست مثل مرحله ارسال آن است. اما بعضی از تنظیمات این بخش مثل “تعیین مبلغ درخواستی” برای کاربران عادی کاربردی ندارد. از این رو با کپی کردن آدرس دریافتی از این قسمت، می توانید آن را در اختیار فردی قرار دهید که قرار است پولی را به حساب شما واریز نماید و تغییر سایر بخش ها، ضروری نمی باشد.

۵) در نظر گرفتن سه سطح امنیتی برای حفاظت از کیف پول کاربران:

بعد از سرفصل های دریافت و ارسال مبلغ در صفحه پیشخوان کاربر، به بخش تنظیمات امنیتی می رسیم که نوار قرمز رنگ آن را باید به عنوان اخطار وب سایت به این تنظیمات در نظر گرفت. در حال حاضر، ۶ گزینه به صورت انتخابی در این بخش وجود دارد که در صورت استفاده، می تواند مسائل امنیتی مرتبط با کیف پول کاربر را تا حد غیر قابل نفوذی ارتقاء بخشد.توجه داشته باشید که امنیت کیف پول بسیار مهم است و شما باید در فرآیند ساخت کیف پول بیت کوین به آن توجه داشته باشید.

سطح اول: داشتن کنترل کامل به کیف پول و پیشگیری از دسترسی افراد متفرقه به آن، که خود شامل سه قسمت است:

۱) تایید ایمیل (Email Verification): بعد از اتمام مراحل ثبت نام ایمیلی حاوی لینک تایید برای شما ارسال می شود که در واقع تایید این ایمیل برای ادامه روند کار با این کیف پول جزء ملزومات بخش امنیتی به شمار می رود.

۲) پشتیبان گیری از عبارت بازیابی (Back Up Recovery Phrase): برای داشتن یک پشتیبان از عبارت بازیابی یا Recovery Phrase، با انتخاب این گزینه سایت Blockchain.info در پنجره ای به شکل پاپ آپ، اقدام به نمایش عبارت ۱۲ کلمه ای بازیابی می کند. این عبارت ۱۲ کلمه ای را در جایی (که در وقت نیاز به آن دسترسی داشته باشید) یادداشت و ترجیحا به صورت آفلاین نگهداری کنید.

برای درک اهمیت این عبارت، کافی ست بدانید که هر فردی با داشتن عبارت بازیابی یک کیف پول، به صورت کامل به موجودی آن، دسترسی خواهد داشت. بنابراین حداکثر میزان دقت را در ثبت و نگهداری این عبارت به کار ببرید.

۳) یادآوری پسورد (Hit Password): این گزینه باید به نوعی انتخاب شود که یادآور پسورد اصلی شما باشد. در واقع با انتخاب وفعال سازی این گزینه، در صورت فراموش کردن پسورد اصلی به این سایت اجازه داده اید که، Hint Password را به ایمیل شما ارسال کرده و به شما در یادآوری پسورد اصلی کمک کند.

سطح دوم: جلوگیری از دسترسی غیرمجاز افراد، به کیف پول شما که شامل دو قسمت است:

۱) متصل کردن کیف پول به یک شماره همراه (Link Mobile Number): در صورت وارد کردن یک شماره موبایل معتبری که کنترل آن به دست خود کاربر است، امکان فعال سازی گزینه “دومین گام تایید” و دریافت پیام بعد از ارسال وجه، برای کاربر به وجود خواهد آمد. بعد از وارد کردن شماره موبایل، کدی به موبایل کاربر ارسال می شود که با وارد کردن کد به صورت صحیح دراین قسمت و کلیک بر روی گزینه Verify، شماره مورد نظر تایید و تا زمان تغییر مجدد آن توسط کاربر، قابل استفاده خواهد بود.

۲) دومین گام تایید (Enable Two Steps): قبل از انجام این مرحله نیاز به دانلود اپلیکیشن Google Authenticator ازGoogle Play یا App Store خواهید داشت.

با توجه به کاربرد گسترده این برنامه در سایت های مختلف پیشنهاد می کنیم این برنامه را حتما تهیه کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل خود که در مرحله قبل توضیح داده شد و نصب این برنامه در این مرحله برای ورود و ارسال مبلغ از حساب خود، هر بار کدی را در اپلیکیشن خود دریافت می کنید که شامل اعداد تصادفی بوده و از این طریق احتمال دسترسی سایرین به کیف پول شما، بسیار کم خواهد شد.

سطح سوم: با انتخاب این بخش و سخت تر کردن شرایط برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته، آخرین قدم امنیتی را برداشته اید:
مسدود کردن دسترسی شبکه Tor جهت ارتقاء امنیت (Tor Block): شبکه بیت کوین برای ناشناس ماندن افراد، اقدام به استفاده از آدرس های مختلف از طریق شبکه Tor می کند. با مسدود کردن دسترسی این شبکه، می توانید امنیت کیف پول خود را افزایش دهید.

این سه سطح از تنظیمات امنیتی، در سرفصل Security Center قابل تنظیم و تغییر است، که در تصویر شماره ۵ قابل مشاهده است.با انجام این سه سطح بخش امنیتی در فرآیند ساخت کیف پول بیت کوین را به سرانجام رسانده اید.

 

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

اگر به خاطر داشته باشید، در”بخش اول این مقاله” دو سرفصل “نحوه ارسال و دریافت” و “مرکز امنیتی” این کیف پول بیت کوین را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش، با بررسی دو سرفصل دیگر با عناوین “Exchange” و “Setting” کار را به پایان می بریم.

با سرفصل تنظیمات کار را آغاز می کنیم که خود شامل ۴ بخش است.

۱) بخش اول Wallet Information است.

(A): برای ورود و دسترسی به کیف کیف پول خود، به این شناسه احتیاج خواهید داشت. با توجه به اینکه این شناسه هم از طریق ایمیل های قبلی Blockchain.info و هم از طریق تنظیمات در همین قسمت، قابل دسترسی ست، نیازی به ذخیره کردن آن ندارید. توجه داشته باشید که این شناسه، صرفا برای ورود و دسترسی به کیف پول شخصی شما، در نظر گرفته شده و نباید آن را در اختیار فرد دیگری بگذارید.

(B): برای دسترسی موبایل هوشمند خود به کیف پول Blockchain.info، می توانید از گزینه Mobile App Pairing Code استفاده کنید. با کلیک بر گزینه Show Pairing Code، یک بارکد تصویری به شما نمایش داده میشود. از طرفی بعد از نصب نرم افزار کیف پول بلاکچین و با انتخاب گزینه Scan QR Code بر روی گوشی خود، دوربین موبایل روشن شده و می توانید کدی را که در این قسمت نمایش داده می شود، اسکن کنید. گوشی هوشمند، اطلاعات مربوط به کیف پول شما را بازیابی کرده و از شما یک پین کد ۴ رقمی برای رمزگذاری درخواست می کند. از این لحظه به بعد با وارد کردن پین کد تعیین شده خود، می توانید تمام کارهای کیف پول را از طریق گوشی خود نیز مدیریت کنید.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

۲) گزینه دوم تنظیمات، “Preferences” یا همان منابع اطلاعاتی کیف پول شماست که شامل موارد زیر است:

(A): برای تغییر ایمیل در هر زمانی، می توانید از این گزینه Email Address استفاده کنید.

(B): برای استفاده از برنامه “two-factor authentication” (که در بخش اول این مقاله توضیح داده شد) و دریافت پیام هنگام واریز پول به کیف پول شما، می توانید یک شماره موبایل در این قسمت وارد کنید. برای فعال شدن این گزینه حتما باید با وارد کردن کدی که به موبایل شما ارسال می شود، شماره خود را تایید (Verify) کنید.

(C): زبان نوشتاری کیف پول شما از طریق گزینه Wallet Language قابل تنظیم و تغییر به ۲۵ زبان دیگر است که البته شامل زبان فارسی نمی شود.

(D): واحد پولی نمایش داده شده در صفحه اصلی و در پایین مبلغ بیت کوین نمایش داده شده به صورت پیش فرض دلار آمریکا ست که از طریق Local Currency می توانید آن را به ۲۲ واحد ارزی دیگر تغییر دهید که البته شامل ریال ایران نمی شود.

(E): با رشد مبلغ بیت کوین، ممکن است تقسیم بیت کوین به ۱ هزارم و ۱ میلیونیوم، انتخاب افراد زیادی باشد. از طریق گزینه “Bitcoin Unit” می توانید واحد پیش فرض BTC را به mBTC ( یک  هزارم) یا bits (یک میلیونیوم) تغییر دهید.

(F): برای دریافت ایمیل و پیامک موقع دریافت بیت کوین در کیف پول خود، تیک مربوط به آنها را در بخش Notification، فعال کنید.

(G): جهت پشتیبانی کامل بلاکچین از لینک تراکنش های آنلاین، گزینه Bitcoin Links Handling را فعال کنید.

(H): وب سایت بلاکچین بعد از مدت زمان معینی (تنظیمات پیش فرض نیم ساعت) که هیچ فعالیتی به صورت آنلاین صورت نگرفته باشد، مرورگر را از حساب کاربری شما خارج خواهد کرد. برای دسترسی دوباره، مجددا باید وارد حساب خود شوید. می توانید مدت زمان دلخواه خود را از طریق بخش Auto Logout، تنظیم کنید.

(I): تم کیف پول خود را می توانید از طریق گزینه Themes از حالت پیش فرض به دو حالت دیگر تغییر دهید. توجه داشته باشید که این تغییر در برخی از موارد باعث عدم خواندن بارکد توسط دوربین موبایل می شود. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید, تم کیف پول خود را به حالت Default در آورید.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

۳) قسمت سوم تنظیمات “Security” ست که در سرفصل “Security Center” نیز آمده است.

لطفا برای مطالعه این قسمت که شامل موارد مهمی نیز می شود به بخش اول نحوه ساخت کیف پول آنلاین بیت کوین، از طریق وب سایت Blockchain.info، مراجعه کنید.

۴) گزینه Addresses کنترل کاملی بر روند کار با آدرس های کیف پول، در اختیار شما می گذارد.

(A): با انتخاب این گزینه، یک عنوان مثل blockchain.info یا Your Default Address را به عنوان پیش فرض خواهید یافت.

(B): امکان ویرایش این عنوان و یا افزودن عناوین دیگر به همراه افزودن آدرس های جدید به لیست آدرس ها، از طریق Manage ممکن خواهد بود.

(C): همچنین آرشیو کردن یک آدرس و برگرداندن آن به حالت عادی (از آرشیو در آوردن) نیز از طریق گزینه Archive و Unarchive، امکان پذیر است.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

 

همانطور که گفته شد اخیرا Blockchain.info با Shapeshift.io همکاری جدیدی را آغاز کرده است. از همین رو امکان جدیدی به این کیف پول اضافه شده است. ازاین به بعد کاربران این کیف پول می توانند، از طریق ارتباط داخلی موجودی بیت کوین خود را به اتریوم و بالعکس تبدیل کنند. مقاله را با توضیحاتی در مورد این بخش ادامه می دهیم.

در حال حاضر سرفصل Exchange در وب سایت Blockchain.info به تبادلات دو ارز رمزنگاری شده بیت کوین و اتریوم اختصاص دارد.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در وبسایت Blockchain.info

 

A): برای ثبت سفارش، از طریق سرفصل EXCHANGE، اقدام نمایید.

(B): باری نمایش تاریخچه سفارشات، گزینه ORDER HISTORY را انتخاب نمایید.

(C): ارز مبدا خود را از طریق گزینه Exchange From انتخاب کنید.

(D): ارزی که می خواهید دریافت کنید، به صورت اتوماتیک در طرف دیگر نمایش داده می شود.

(E): مقدار ارزی که می خواهید انتقال دهید را در بخش Enter Amount وارد کنید.

(F): همچنین می توانید به جای میزان ارسالی، مقدار ارز دریافتی مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

(G): با کلیک بر روی گزینه Next، وارد مرحله دوم این انتقال شوید.

قدم بعدی، تایید موارد فوق است که در یک پنجره جدید به شما نمایش داده می شود.

در این مقاله سعی شد تا به صورت کامل روند ساخت کیف پول بیت کوین توضیح داده شود و همچنین مسائل جانبی نیز تا حدی پوشش داده شود. در صورتی که ابهام و یا سوالی دارید می توانید ار طریق بخش نظرات با ما در تعامل باشید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. 

https://coiniran.com/?p=7940
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
20 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
حسین
5 سال قبل

سلام
چرا آدرس دریافت مدام تغییر میکنه!!
چطوری میشه یک آدرس ثابت برای دریافت ایجاد کرد؟؟

Mahmodi
Mahmodi
5 سال قبل

سلام من تا ۱۵۰ رفتم چطور برداشت کنم

Hamid
Hamid
5 سال قبل
پاسخ به  Mahmodi

سلام به شما دوست و خواننده محترم
همانطور که به سایر دوستان هم پیشنهاد شده، می توانید از طریق صرافی های شناخته شده اقدام کنید.لیست این صرافی ها در وب سایت دیجی ارز قرار دارد.
ممنون از تماس شما

amir
amir
5 سال قبل

من تازه دارم وارد برنامه میشم……..

Hamid
Hamid
5 سال قبل
پاسخ به  amir

دوست گرامی سلام
لطفا در صورتی که هنوز برای استفاده از وب سایت مشکل دارید سوال خود را مجددا و به صورت واضح بیان نمایید.
با تشکر

amir
amir
5 سال قبل

من تازه دارم وارد برنامه میشم

امیر
امیر
5 سال قبل

درود
ممنون برای کار با ارزشتون
من رمزمو فراموش کردم
توضیحات رو خوندم اما بازم موفق نشدم دکمه بازیابی رمز رو پیدا کنم
ب
لطفا منو راهنمایی کنین
سپاسگذارم

Hamid
Hamid
5 سال قبل
پاسخ به  امیر

سلام به شما دوست و خواننده گرامی
اگر پسورد خودتون رو فراموش کردید در صفحه مربوط به log in باید از گزینه get help logging in که در پایین فرم لاگین وجود دارد استفاده کنید.بعد از انتخاب این گزینه وارد صفحه ای می شوید که سه گزینه برای انتخاب دارد. گزینه Recover Fund را نتخاب نموده و ۱۲ کلمه ای که به عنوان بک آپ در اختیار دارید را وارد نمایید.از این طریق مشکل شما حل خواد شد.
ممنون از تماس شما

Hanan
Hanan
5 سال قبل

Chetor mishe polo bardash kard

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  Hanan

به صرافی های شناخته شده مراجعه کنید. فهرستی از آن ها در سایت دیجی ارز آمده است.

Hanan
Hanan
5 سال قبل

سلام من ۱۵۰ دلار دارم .‌حالا واسه برداشتش باید چکار کنم؟؟ لطفا یکی بگه

هادی فلاح نیا
هادی فلاح نیا
5 سال قبل

سلام کسی هست کمکم کنه من تا۱۵۰رفتم میخوام برداشت پول کنم همه کارهاروانجام دادم ولی نمیشه

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل

سلام. می توانید سوال خود را در گروه های تلگرام کوین ایران مطرح نمایید. آدرس آن ها در بات به نشانی (@coiniranbot) آمده است.

سعیددد
سعیددد
5 سال قبل

سلام
والت به عبارت همون کیف پول میشه به گیفت کارد تغییر داد ؟
مثلا استیم گیفت یا چیزای دیگه
از چه راهی و از چه سایتی
اگه کسی خارج از ایران داشته باشی مثلا آلمان میتونی بریزی تو کارت طرف همون کردیت کارد
راهنمایی لطفا ممنون

Hamid
Hamid
5 سال قبل
پاسخ به  سعیددد

دوست عزیز سلام
تا جایی که بنده اطلاع دارم وب سایت هایی به همین منظور وجود دارند که البته به کاربران ایرانی بخاطر محدودیت های مالی موجود سرویسی ارائه نمی کنند.بنابراین اگر در داخل ایران هستید می توانید بیتکوین خود را به دست هر کسی در هرجای دنیا برسانید.اما برای تکمیل اطلاعات خود لطفا به گروه های تلگرامی کوین ایران مراجعه کنید و نظر کاربران را نیز جویا شوید
با تشکر از تماس شما

سوزان
سوزان
5 سال قبل

سلام چراواردسایت که میشم برای ساخت کیف پول خطامیزنه؟بایدفیلترشکن نصب کنم؟؟؟

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  سوزان

سلام. برای استفاده از این سایت در ایران باید از فیلترشکن استفاده کرد.

روستا
روستا
6 سال قبل

سلام عرض ادب
از اینکه مطالب مفیدی را درمورد بیت کویین ارایه میدهید واقعا سپاسگذارم بنده مشکلی د رمورد کیف پول بلاک چین داشتم د رمورد این گزینه:
پشتیبان گیری از عبارت بازیابی (Back Up Recovery Phrase)
ممکن هستش این قسمت رو بصورت تصویری توضیح بدین همه قسمت ها رو فعال کردم این قسمت رو نمیتونم انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید. باسپاس

بابک
بابک
6 سال قبل
پاسخ به  روستا

سلام
سپاس از توجه شما
لطفا به این لینک مراجعه

دکمه بازگشت به بالا
20
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x