ایستگاه خبر

داده‌های جغرافیایی چطور روند قیمت بیت کوین (BTC) را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

بر اساس تحقیق جدید شرکت اطلاعات مالی رمز ارز محور Digital Assets Data، آنالیز الگوهای تجاری مختلف در سراسر جهان می‌تواند بینشی در مورد حرکت قیمت بیت کوین به دست دهد. قیمت BTC از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۷۰ درصد افزایش یافته است و که امید است این روند افزایشی ادامه یافته و به قله ۲۰ هزار دلارنیز دست یابد. بر اساس داده های جدید از بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش و جایگزین فیات در کشورهایی با تورم بالا و به گفته ی فوربس، از آن به عنوان یک ابزار تجاری برای احتکار در کشورهایی با تورم پایین استفاده می شود.

Mike Alfred، مدیر اجرایی و بنیان گذار شرکت Digital Assets Data گفت:

«ما دریافتیم که در کشورهای در حال توسعه و مکان هایی که سیاست پولی و بانکی آنها پایداری کمتری دارد، حتی زمانیکه قیمت بیت کوین کاهش یابد حجم معاملات همچنان افزایش می یابد. در حالی که در اقتصادهای کوچکتر، اگر بی ثباتی در کشورهای توسعه یافته وجود داشته باشد، شاید از طریق رکود اقتصادی یا افزایش نرخ بیکاری، افزایش معناداری در علاقه به بیت کوین ایجاد شود و منجر به یک پتانسیل مثبت سازمان دهنده در قیمت بیت‌کوین شود.»

Screen Shot 2019 07 25 at 10.07.56

یافته‌های این تحقیق بر مبنای داده‌های پلتفرم LocalBitcoins بدست آمده و نشان می‌دهد روند معاملات در کشورهای با تورم بالا اغلب مستقل از قیمت BTC حرکت می‌کند.

طی بازار نزولی سال ۲۰۱۸، حجم معالات بیت کوین حدود ۷۰ در صد در کشور‌های کم تورم کاهش یافت در حالی که در کشورهای با تورم بالا حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است. Alfred افزود:

«محدودیتی وجود دارد که کشورها چقدر می‌توانند قرض بگیرند، هزینه کنند و یا پول چاپ نمایند و بازار در نهایت تصمیم گیرنده محرک های بازار است. در این زمان ما شاهد افزایش علاقه نسبت به بیت کوین هستیم.»

Source

 

https://coiniran.com/?p=30905
دکمه بازگشت به بالا