ایستگاه خبر

قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 بیشترین اترها را در اختیار دارد

شبکه اتریوم به چراغ راه جریان تمرکززدایی در صنعت رمز ارزها تبدیل شده و طبق داده‌ها قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 (Eth2) اکنون بزرگترین دارنده اتر است.

اتریوم‌های سپرده‌گذاری‌شده همچنان در حال رشد

طبق گزارش‌های نانسن (Nansen)، شرکت ارائه‌د‌هنده تجزیه و تحلیل بلاکچین، قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 از Wrapped Ethereum (wETH) پیشی گرفته است تا به بزرگترین دارنده اتر تبدیل شود. Wrapped Ether با استاندارد ERC-20 مطابقت دارد و باعث می‌شود ETH به توکن‌های ERC-20 در پروتکل‌های DeFi ترجیح داده شود.

طبق گزارش CoinMarketCap، مقدار اتر قفل شده در اتریوم 2.0 در حال حاضر 5.7 درصد از حجم اتریوم در گردش است. در همین حال Beaconcha.in نشان می‌دهد شبکه Eth2 بیش از 210،000 اعتبارسنج دارد.

در حال حاضر، اترها روی اتریوم 2.0 قفل شده‌اند و تا زمانی که شبکه‌های اتریوم و Eth2 با هم ادغام نشوند، نمی‌توان آن‌ها را از قرارداد خارج کرد. انتظار می‌رود این ادغام در نیمه اول سال 2022 رخ دهد.

بر اساس گزارش Staking Rewards، اتریوم 2.0 در حال حاضر سومین شبکه بزرگ اثبات سهام از حیث سرمایه است و کاردانو با 49 میلیارد دلار و سولانا با 27.5 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است.

این گزارش‌ها تنها چند روز پس از موفقیت‌‌آمیز بودن به‌روزرسانی لندن در شبکه اتریوم منتشر شده است. این هاردفورک که جامعه اتریوم مدت‌ها در انتظارش بود طرح 1559 را برای بهبود اتریوم اجرا کرد.

هزینه‌های سنگین معاملات همواره نگرانی اصلی جامعه اتریوم بوده است، و طرفداران آن انتظار دارند با به‌روزرسانی‌های اخیر این مشکل مرتفع شود. ادعا شده است که از زمان شروع قرارداد لندن، 175 میلیون دلار اتر (ETH) به دلیل هزینه‌های معامله از بین رفته است. اگر نرخ سوختن فعلی روی 3.28 ETH بماند، و در صورت ثابت ماندن فعالیت شبکه در سطح فعلی، ممکن است در هر ماه بیش از 140،000 ETH سوزانده شود.

با استفاده از اتریوم 2.0، شبکه اتریوم از اثبات کار به مکانیزم اثبات سهام خواهد رسید. این مهمترین تغییری خواهد بود که شبکه اتر تا به امروز تجربه کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: مقایسه الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام : کدامیک بهتر است؟

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا