ایستگاه خبر

اولین کیف پول سخت‌افزاری یوآن دیجیتال راه‌اندازی می‌شود!

پس از آزمایش و ارتقا مداوم ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC)، شهر ژیونگان اولین کیف پول سخت‌افزاری را برای یوان دیجیتال معرفی کرده است.

Major Bank ABC کیف پول سخت‌افزاری دیجیتال یوان را ایجاد می‌کند
مقامات Xiongan این خبر را روز یکشنبه (۷ فوریه ۲۰۲۱) اعلام کردند. براساس این اعلامیه، این کیف پول سخت ‌افزاری در منطقه جدید ژینوگان توسط شعبه ژیونگان از بانک ABC چین راه‌اندازی خواهد شد.

کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال در جشن سال نو رونمایی شد. ساکنان ژیونگان می توانند از کیف پول سخت‌افزاری برای اهدا هدیه به دوستان و بستگان در سال جدید استفاده کنند.

مقامات ژیونگان همچنین در توصیف نحوه عملکرد کیف پول جدید اظهار داشتند که این کیف پول سخت ‌افزاری دیجیتال RMB از پرداخت‌های آفلاین دوگانه بدون استفاده از اینترنت پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، این کیف پول سخت‌افزاری هم برای جوانان و هم برای افراد مسن در دسترس است، و افراد مسن می‌توانند از آن بدون تلفن‌های همراه استفاده کنند.

ایجاد کیف پول سخت‌ افزاری یوان دیجیتال توسط ABC آخرین تلاش بانک در زمینه امکان آزمایش پروژه CBDC چین است که به آن ارز دیجیتال / پرداخت الکترونیکی (DE / CP) نیز می‌گویند.

همانطور که در اوایل ژانویه توسط BTCManager گزارش شد، بانک چینی خودپردازهای یوان دیجیتال را در شنژن فعال کرد تا بتواند فیات را به RMB دیجیتال تبدیل کند. در آوریل ۲۰۲۰، ABC همچنین یک برنامه تلفن همراه را راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد DE / CP را آزمایش کنند.

در همین حال، ژیونگان یکی از اولین مناطقی بود که استفاده از یوان دیجیتال را آزمایش کرد. به غیر از ژیونگان، سایر شهرهای چین نیز درگیر آزمایش‌های CBDC بوده‌اند. مکانهایی مانند شنژن و سوژو با توزیع RMB دیجیتال از طریق رویدادهای مختلف  آزمایش DE / CP را انجام داده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43669
دکمه بازگشت به بالا