ایستگاه خبر

هکرها از Monero را به عنوان طعمه برای حملات تهاجمی بیشتر استفاده می‌کنند

بر اساس گزارشی که محققان امنیتی در مایکروسافت منتشر کرده‌اند، هکرها از بدافزارهای کریپتو به عنوان پوششی برای حملات جدی‌تر استفاده می‌کنند.

در مقاله‌ای که توسط تیم اطلاعاتی این شرکت فناوری منتشر شده است، خرابکاران در حال حملات با اسکریپت‌های کریپتو هستند تا مدارک و مستندات را سرقت کنند.

این گزارش به یک گروه مخرب به نام BISMUTH را اشاره می‌کند که در هفته‌های گذشته به تعدادی از اهداف مرتبط با دولت‌های ویتنام و فرانسه حمله کرده است. ظاهراً این موارد به صورت حملات رمزگذاری شده، قدرت پردازش بیش از حد را برای استخراج ارز دیجیتال تحت کنترل خود می‌گیرند.

با این حال، این گزارش می‌گوید آنها بر هدف واقعی تلاش‌های خود تمرکز می‌کنند:‌ سرقت اعتبارنامه‌هایی که امکان دسترسی به سیستم‌های حساس دولتی را فراهم می‌کنند.

این گروه حملات را با استفاده از اسکریپت رمزگذاری‌شده برای Monero انجام می‌دهد.

Monero در حملات هکرها در سال‌های اخیر آسیب زیادی است، و سیستم‌های زیادی را در سراسر جهان آلوده کرد تا قدرت پردازش را به سمت استخراج کریپتو برای گروه‌های هک فراهم کنند.

سبک پیچیده‌‌ای که توسط BISMUTH به نمایش گذاشته شده است بیشتر باعث نگرانی سازمان‌هایی می‌شود که از اطلاعات حساس دولت محافظت می‌کنند. آنها همچنین سیستم‌های اصلی مدیریت دولتی را در معرض خطر قرار می‌دهند.

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=42387
دکمه بازگشت به بالا