ایستگاه خبر

گری‌اسکیل در صورت رد شدن درخواست ETF خود از SEC شکایت می‌کند

به گفته مدیر عامل گری‌اسکیل اگر SEC درخواست ETF بیت کوین این شرکت را تایید نکند، از آن شکایت خواهد کرد. غول سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال طرحی به SEC ارائه داده است. در آن طرح Grayscale Bitcoin Trust به یک ETF اسپات تبدیل می‌کند که بیت‌کوین را به‌عنوان دارایی اصلی رصد می‌کند.

تلاش برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین با کشمکش‌های فراوان همچنان ادامه دارد.

میشل ساننشین یکی از مدیران ارشد گری‌اسکیل، در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، گفت اگر این آژانس نظارتی برنامه ETF بیت کوین آن را تایید نکند، شکایتی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنظیم خواهد کرد.  وی در پاسخ به این که آیا شرکت او ممکن است شکایتی از قانون رویه اداری علیه SEC را دنبال کند، گفت:

من فکر می‌کنم همه گزینه‌ها روی میز است.

او در ادامه بر اهمیت تماس مردم با SEC در پاسخ به درخواست آن‌ها برای اظهار نظر از سوی مردم تاکید کرد. SEC تا ۶ ژوئیه فرصت دارد تا تعیین کند که آیا امکان تبدیل Grayscale Bitcoin Trust به صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را فراهم می‌کند یا خیر. ساننشین اشاره کرد که گری‌اسکیل «منابع کامل» خود را برای تأیید برنامه‌ها تا آن زمان ارائه می‌کند.

او در این مصاحبه با اشاره به ۸۰۰۰۰۰ حساب این صندوق در ایالات متحده، بر حجم عظیم صندوق GBTC تاکید کرد. این صندوق از سال ۲۰۱۵ وارد معاملات شده است و مدیر عامل گری‌اسکیل استدلال می‌‌کند که تبدیل نشدن این صندوق به ETF سرمایه‌گذاران را در معرض خطر قرار می‌دهد چون سرمایه‌گذاران نمی‌توانند از حمایت‌های ارائه شده برای ETF ها بهره‌مند شوند.

او تأیید SEC از ETF آتی بیت‌کوین و همچنین فرمان اجرایی رئیس جمهور بایدن را که اخیراً امضا شده است را به‌عنوان پیشرفت تلقی کرد، و همچنین ادعا کرد که تصویب ETF بیت‌کوین که مدت‌ها در انتظار آن بودیم توسط کمیسیون اتفاق افتاده است.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس

 

Source

https://coiniran.com/?p=50404
دکمه بازگشت به بالا