ایستگاه خبر

گوگل کمر به جنگ با غیرمتمرکزها بسته؛ این بار متامسک!

گوگل، مرورگر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) و کیف پول اتریوم، Metamask را با ادعای نقض خطی مشی‌های مالی گوگل از فروشگاه محصولات اندرویدی Google Play حذف کرد. هرچند، گوگل تنها استخراج رمز ارزها با استفاده از موبایل را در خط مشی‌های خود ممنوع کرده است. اعضای تیم متامسک از گوگل خواسته‌اند که در تصمیم خود تجدید نظر کنند اما این درخواست بلافاصله رد شده است.

Dan Findlay، مدیر توسعه متامسک در اینباره به کوین تلگراف گفته است: «امیدوارم این مساله تنها یک اشتباه از طرف گوگل باشد، اما وقتی به حذف ویدئوها از یوتیوب فکر می‌کنم از برخورد گوگل با تکنولوژی غیرمتمرکز رنج می‌برم. اگر مردم سیطره‌ی گوگل بر تلفن همراه را بپذیرند، احتمالا آینده‌ی روشنی پیش چشم ما نخواهد بود.»

گوگل طی چند روز گذشته محتوای ویدئویی مرتبط با رمز ارزها را از یوتیوب حذف کرده است. هرچند، یوتیوب اعلام کرد در این مورد اشتباهی صورت گرفته و برخی از ویدئوها بازیابی شدند. با این حال، بسیاری از سازندگان محتوا به خاطر تصمیم یک‌جانبه و بدون اطلاع قبلی یوتیوب در حذف ویدئوها تصمیم گرفتند این پلتفرم را ترک کنند و به میزبان‌های غیرمتمرکز ویدئو بپیوندند.

 Image

https://coiniran.com/?p=35860
دکمه بازگشت به بالا