ایستگاه خبر

بانک Goldman Sachs اقدام به ثبت یک ARK ETF خواهد کرد

این بانک قصد دارد تا با ثبت یک ETF اقدام به گسترش فعالیت‌های خود در این صنعت کند.

این بانک با ارائه‌ی طرح پرداختی‌های حاصل از سود ETF که می‌توانند در قالب رمزارزهایی مانند بیت کوین نیز باشد، قصد گسترش فعالیت‌های خود را دارد.

در طرحی که برای ثبت به SEC‌ فرستاده شده، آمده است که این بانک مبلغ ۱۵.۷ میلیون دلار را در قالب «کوپن‌های پرداختی خودکار متصل به ETF»، تا سال ۲۰۲۶ پرداخت خواهد کرد.

این پرداختی‌ها مستقیما تحت تاثیر عملکرد صندوق ETF شرکت ARK Innovation خواهند بود.

این شرکت سرمایه‌ی لازم برای این کار را از طریق مرکز مدیریت سرمایه‌ی ARK که متعلق به Cathie Wood است، تامین کرده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

برنامه‌ی صندوق ETF شرکت ARK Innovation شامل دسترسی، گسترش و راه‌اندازی‌ فناوری‌های پیشرفته مانند بلاکچین، برای شرکت‌ها خواهد بود.

طبق اطلاعات آمده در متن این درخواست، این صندوق ممکن است شامل دسترسی به رمزارزها مانند بیت کوین نیز باشد. البته این دسترسی به صورت غیر مستقیم و در قالب سرمایه‌گذاری بر روی صنایع بزرگتر خواهد بود.

این درخواست در ادامه‌ی فعالیت‌های Goldman در زمینه‌ی ارائه‌ی پرداختی‌های از پیش تعیین شده که وابسته به عملکرد شرکت‌ها یا مراکز دیگر است می‌باشد؛ و احتمال این که پرداختی‌ها ممکن است دسترسی به بیت کوین را نیز در پی داشته باشند، روز به روز در حال افزایش است.

طبق جستجویی که در سایت این شرکت کردیم چنین درخواست‌هایی تنها از سال ۲۰۲۱ به بعد به ثبت رسیده است و جستجو در سال‌های قبل هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته است. تعداد این درخواست‌ها در سال ۲۰۲۱ به ۸۱ عدد می‌رسد.

از این ۸۱ عدد، ۱۵ عدد در ماه ژانویه، ۲۸ عدد در ماه فوریه و ۳۸ عدد هم در ماه مارچ بوده است.

ثبت این درخواست بعد از گفته‌های چند وقت پیش رئیس این بانک مبنی بر مشاهده‌ی افزایش تقاضا برای دسترسی به بیت کوین میان مشتریانش بوده است.

اگرچه این بانک تحت نظر مقامات نظارتی قرار دارد و تمامی فعالیت‌های آنان زیر نظر است؛ ولی رئیس این بانک آقای جان والدرون، گفته است که همچنان به همکاری و برآورده کردن انتظارات مشتریان خود ادامه خواهد داد.

به علاوه این بانک بین المللی درخواستی را مبنی بر دریافت اطلاعات درباره فعالیت در بخش دارایی‌های دیجیتال و موارد قانونی آن، منتشر کرده است.

source

https://coiniran.com/?p=44806
دکمه بازگشت به بالا