ایستگاه خبر

توقف فعالیت اولین خودپرداز بیت‌کوینی آلمان به دستور مقام ناظر مالی این کشور

مقام ناظر بر امور مالی آلمان درصدد است فعالیت شرکت KKT UG مستقر در برلین را متوقف کند. این شرکت به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد از طریق خودپرداز نسبت به خرید و فروش رمزارزها اقدام کنند.

اداره نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin)، طی حکمی به تاریخ چهارم مارس به آدام گراموفسکی، مدیرعامل KKT UG دستور داده تا هرچه سریع‌تر نسبت به توقف معاملات برون‌مرزی شرکت متبوع خود اقدام کند.

شرکت KKT UG در وب‌سایت خود به نشانی www.shitcoins.club به تبلیغ ۲۴ دستگاه خودپرداز برای خرید و فروش رمزارزها پرداخته است. علاوه‌براین به‌نظر می‌رسد گستره‌ی دامنه‌ی فعالیت این شرکت، تمام اروپا را نیز در بر‌می‌گیرد.

فعالیت خودپردازهای رمزارزی از لحاظ قانونی در آلمان، همچنان بلاتکلیف است. پیش‌تر در سال گذشته در جریان رسیدگی به پرونده صرافی بیت کوینی Bitcoin-24 فعال در آلمان، دادگاه تجدیدنظر برلین طی حکمی رای به عدم مجازات دادوستد بیت‌ کوین بدون مجوز صریح نهادهای ناظر داد.

گفتنی است در سال میلادی جاری، دولت آلمان تصمیم گرفته مقررات جدیدی را در زمینه مبارزه با پولشویی به اجرا بگذارد. مطابق این قوانین از سال آینده، تمامی فعالان در حوزه خدمات رمزارزی از صرافی‌ها گرفته تا کیف‌پول‌ها باید نسبت به اخذ مجوز از سازمان BaFin اقدام کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=37380
دکمه بازگشت به بالا