ایستگاه خبر

درخواست بیت کوین توسط هکر های سریال بازی تاج و تخت و ارتباط آن با تحریم های ایران

وزارت دادگستری آمریکا به صورت رسمی یک شرکت ایرانی و نه تبعه ایران را به دلیل طرح های هکینگ گسترده در سراسر جهان شامل رسانه های دولتی، دانشگاه ها، شرکت های تأمین انرژی و شرکت های خصوصی، در فهرست تحریم های خود قرار داد.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، نام بیش از نیمی از این هکر ها در فهرست هکر های کمپانی مشهور ساخت فیلم و سریال Home Box Office (HBO) نیز قرار دارد. بنا به ادعای این کمپانی، هکر ها در ازای عدم افشای اطلاعات به دست آمده، از شرکت مورد نظر بیت کوین درخواست کرده اند. نزدیک به یک و نیم ترابایت از اطلاعات مسروقه، مربوط به مشهور ترین فیلم این کمپانی با نام سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بوده است. هکر ها میلیون ها دلار در قبال عدم افشای اطلاعات آخرین فصل این سریال، در قالب ارز های رمزنگاری شده درخواست کرده بودند.

درخواست بیت کوین توسط هکر های سریال بازی تاج و تخت و ارتباط آن با تحریم های ایران
Source: The Toyark

هکر های سریال بازی تاج و تخت در فهرست تحریم های وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ایران

کمپانی مشهور ساخت فیلم و سریال HBO در تابستان گذشته خبر هک شدن سیستم های خود را رسانه ای نمود. چندین ترابایت از اطلاعات دزدیده شده مربوط به قسمت های پخش نشده از آخرین فصل سریال مشهور و برنده جایزه Emmy با نام بازی تاج و تخت بود. این هک بزرگ ترین هک رسانه ای از نوع خود در طول تاریخ می باشد و حجم اطلاعات هک شده در آن هفت برابر اطلاعات به سرقت رفته از کمپانی سونی در سال ۲۰۱۴ بوده است.

هکر ها بخش هایی از فصل جدید این سریال را به صورت آنلاین منتشر کردند و (بنا به ادعای کمپانی مذکور) در قبال عدم افشای آنلاین تمامی قسمت های این سریال، ۶ میلیون دلار از کمپانی HBO تقاضا نمودند. این کمپانی باید مبلغ مورد نظر را در قالب بیت کوین پرداخت می نمود.

در نوامبر سال ۲۰۱۷، بهزاد مصری (تبعه ایرانی) توسط مسئولین ایالات متحده به عنوان مسئول هک سریال بازی تاج و تخت معرفی شد. در پی این موضوع، او در فهرست افراد تحت تعقیب وزارت دادگستری[۱] ایالات متحده قرار گرفت.

بر اساس ادعای ایالات متحده بهزاد مصری توانسته است چندین قسمت از سریال ها و فیلم های HBO شامل سریال بازی تاج و تخت را به دست آورد و پیام هایی همانند “سلام به همه بازندگان! هک شدن HBO یک واقعیت است! … مراقب حملات قلبی باشید” با امضای Skote Vahshat برای این کمپانی ارسال کرده است. تقاضای او از پنج و نیم میلیون دلار بیت کوین شروع شده و سپس به ۶ میلیون دلار افزایش یافت و برای نشان دادن جدیت خود نیز بخش هایی از سریال تاج و تخت را در رسانه های اجتماعی و عمومی منتشر کرد.

فهرست هک های تاریخی ارز های رمزنگاری شده

سیاست های خصمانه ایالات متحده به سمت ایران

کمپانی HBO یکی از موارد متعددی بود که حوادث سایبری در آن گزارش شده است. ممکن است هکر ها با انتشار بخش هایی از اطلاعات دزدیده شده برای جلب توجه رسانه ها تلاش کنند. اگر چه تلاش های ایالات متحده بدون همکاری حقوقی ایران نتیجه قابل توجهی در پی نخواهد داشت؛ با این وجود تحریم هایی که اخیراً اعمال شده است پیامد هایی را برای بهزاد مصری در پی خواهد داشت. خروج از ایران منجر به دستگیری و استرداد او به ایالات متحده خواهد شد. اگر او هر گونه دارایی در ایالات متحده داشته باشد این دارایی ها مصادره شده یا بلوکه خواهند گردید.

بهزاد مصری در میان گسترش سیاست های ضد ایرانی ایالات متحده گرفتار شده است و دولت فعلی آمریکا سیاست های تهاجمی تری را نسبت به سال های قبل در قبال ایران اتخاذ کرده است. کمپانی HBO هیچ گونه مطلبی در مورد پرداخت مبلغ تقاضا شده منتشر نکرده است ولی آن ها قبلاً اعلام کرده بودند که قصد دارند مبلغ ۲۵۰ هزار دلار برای sign of good will پرداخت کنند.

[۱] Department of Justice (DOJ)

توجه!

این نوشته تنها دیدگاهی از نویسنده آن می باشد و الزما موضع کوین ایران نیست.

https://coiniran.com/?p=19509
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x