ایستگاه خبر

دو تن از فعالان سرشناس بازار: بحران کرونا به تقویت بیت‌کوین خواهد انجامید

دیوید گرایدر، استراتژیست شرکت مشاوره Fundstrat و سیمون پیترز، یکی از مدیران ارشد شبکه معامله‌گری اجتماعی ایتورو از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر قیمت بیت‌کوین گفته‌اند.

طی دو هفته گذشته با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا بازارهای مالی شاهد سقوط بی‌سابقه‌ای بودند و در این میان، بیت‌کوین نیز نوسانات قابل‌توجهی را از سر گذراند. بنابر یافته‌های موسسه تحقیقاتی Chainalysis معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای با جابه‌جایی تنها ۵ درصد از بیت‌کوین‌ها مسبب اصلی تغییرات قیمتی طی این بازه زمانی بوده‌اند.

گرایدر با اشاره به این یافته‌ها یادآوری می‌کند که بازیگران سنتی یا نهادی، تنها کسانی نیستند که عنان بازار را در اختیار دارند. وی می‌افزاید:

من فکر می‌کنم که شاید احتمالا در سا‌ل‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بشود رد پای کمرنگ سرمایه‌گذاران نهادی را در تغییرات قیمتی بیت‌کوین مشاهده کرد. اما ناگفته پیداست که هنوز هم بازار بیت‌کوین در قیاس با سایر بازارها بسیار کوچک است و نهنگ‌های بزرگی که از ابتدا در بازار بیت‌کوین حضور داشته‌اند، نقش موثرتری در نوسانات قیمتی دارند.

از ابتدای ماه مارس، شاهد هم‌بستگی آشکاری میان تغییرات قیمتی بازار سهام و بهای بیت‌کوین بوده‌ایم. در این میان، این پرسش در اذهان مطرح شده بود که آیا سقوط قیمت بیت‌کوین نتیجه خروج سرمایه‌گذاران حرفه‌ای از این بازار بوده است یا خیر. سیمون پیترز با این انگاره موافق است و می‌گوید لیکوئید شدن پوزیشن‌های خبرگان بازار از جمله دلایل اصلی سقوط بهای بیت‌کوین بوده است.

Source

 

https://coiniran.com/?p=37762
دکمه بازگشت به بالا