ایستگاه خبر

سازندگان بازی‌های کریپتو در نیمه‌ی نخست امسال حدودا ۵۰۰ میلیون دلار کمک مالی دریافت کرده‌اند

براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی شرکت آماری Investgame، ساخت بازی‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین با رشد عظیمی در شش ماه گذشته همراه بوده است. سازندگان بازی‌های کریپتو در نیمه‌ی نخست امسال موفق به عقد مجموعا ۲۴ قرارداد شدند که دو برابر رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

سازندگان این بازی‌ها از راه این ۲۴ قرارداد موفق به دریافت ۴۷۶ میلیون دلار کمک مالی شدند. طبق این گزارش، ۷۵ درصد از این سود تنها به سه سازنده مربوط می‌شود، این شرکت‌ها عبارتند از: Mythical Games (75 میلیون دلار)، Animoca Brands (89 میلیون دلار) و Forte (185 میلیون دلار).

این رقم در مقایسه با ارزش کل بازار بازی‌های ویدئویی (۵۰.۲ میلیارد دلار) و ۴۸۹ قرارداد آن به‌ترتیب ۹ و ۵ درصد تصاحب بازار را دراختیار دارد.

Josh Williams، مدیرعامل شرکت بازی‌سازی Forte، در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود گفت: «چشم‌انداز ما یک شبکه‌ی پایدار و برابر برای بازی‌ها است و درتلاش برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن هستیم. همکاری با Griffin Gaming Partners و سایرین برای به‌ اشتراک‌گذاری دیدگاه‌مان اتفاق بسیار خوشایندی بود، این مشارکت دسترسی توسعه‌دهندگان، هوادارن و بازیکنان را به فناوری ما تسهیل خواهد ساخت.»

سازندگان بازی‌های کریپتو در نیمه‌ی نخست امسال حدودا 500 میلیون دلار کمک مالی دریافت کرده‌اند

محبوبیت بازی‌های متاورس

یکی از دلایل اصلی رشد بازی‌سازی بلاک‌چین را می‌توان محبوبیت بازی‌های متاورس و مبتنی بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دانست. اغلب بازی‌های پلتفرم کریپتو به‌نوعی با NFTها ادغام شده‌اند و از آنها برای آیتم‌های درون بازی، لباس‌های دیجیتال یا خرید آثار هنری-تجاری استفاده می‌کنند. آیتم‌هایی که در قالب NFT خریداری شوند را می‌توان در متاورس به دیگر بازیکنان نشان داد.

بازی‌های متاورس در گسترش مشاورین املاک دیجیتالی نیز بسیار موثر بوده‌اند. متاورس‌هایی همچون Axie Infinity (AXS) از بازار املاک و مستغلاتی که شبیه دنیای واقعی هستند، پشتیبانی می‌کنند. به‌کمک این پلتفرم‌ها توسعه‌دهندگان می‌توانند بنای زمین‌های موردنظر خود را خریداری کرده و از آنها برای کسب درآمد در دنیای دیجیتالی متاورس استفاده نمایند.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=46933
دکمه بازگشت به بالا