ایستگاه خبر

بازارهای مالی فرانسه CBDC را برای معاملات اوراق قرضه یورو آزمایش کردند

شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی فرانسه با Euroclear برای تکمیل یک سری از معاملات اوراق قرضه با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و راه حل بلاکچین توسعه یافته توسط IBM همکاری کرده‌اند. به گزارش فایننشال تایمز، گزارش ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱، این پروژه آزمایشی بخشی از پروژه اکتشافی بانک فرانسوی CBDC است که در مارس سال گذشته آغاز شد.

مقامات مالی یورو آزمایش بزرگ CBDC را کامل کردند

بانک مرکزی فرانسه، Banque de France، به مرحله مهم دیگری در مسیر اکتشافی CBDC دست یافته است، از آنجا که غول مالی ۲۲۱ ساله با سایر فعالان برتر بازارهای مالی اروپا همکاری کرده است تا مجموعه‌ای از معاملات پیچیده اوراق قرضه را انجام دهد که تقریبا ۵۰۰ دستورالعمل در بازارهای اولیه و ثانویه اجرا شده است.

بر اساس منابع نزدیک به موضوع، این خلبان توسط Euroclear، ارائه‌دهنده خدمات زیرساختی بازارهای مالی جهانی هدایت می‌شد و شامل وام‌دهندگان مختلف مختلف در فرانسه و همچنین دفتر بدهی عمومی کشور بود.

در جریان آزمایش CBDC، بانک‌های شرکت‌کننده، از جمله BNP Paribas ،Credit Agricole CIB ،HSBC و Societe Generale، اوراق قرضه دولتی را به عنوان نشانه اوراق بهادار معامله کردند و معاملات را با دارایی‌های رمز ارزی توسط Banque de France تسویه کردند.

فناوری‌های دیجیتال مهم است

تیم تحقیقاتی می‌گوید که آزمایشی بخشی از طرح اکتشافی CBDC Banque de France است که در مارس گذشته انجام شد و هدف آن یافتن سودمندی ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط بانک مرکزی و توانایی آن‌ها در تسویه معاملات در صورت تبدیل شدن به توکن‌های دیجیتال است.

اگرچه مقامات مالی درگیر از افشای ارزش دقیق معاملات انجام‌شده از طریق آخرین خلبان CBDC امتناع کرده‌اند، اما ایزابل دلورم، معاون مدیر عامل Euroclear France، با این حال، روشن شده است که این پروژه برای شرکت‌کنندگان امکان سنجش را فراهم کرده است.

به قول او:

ما با موفقیت توانسته‌ایم مزایای ذاتی این فناوری را اندازه‌گیری کنیم و نتیجه گرفتیم که ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی می‌توانند پول بانک مرکزی را با خیال راحت و مطمئن تسویه کنند.

محبوبیت روزافزون بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارزها باعث شده است که بانک‌ها در سراسر جهان شروع به کاوش عمیق در ارزهای دیجیتالی و چگونگی به چالش کشیده شدن آن‌ها با CBDC ها شدند.

در حالی که چین در حال حاضر هدایت هزینه CBDC را دارد، زیرا توسعه یوان دیجیتالی آن در مراحل پیشرفته است، Banque du France نیز در مسیر CBDC خود در سال‌های اخیر چندین موفقیت کسب کرده است.

با این حال، سورن مورتنسن، مدیر جهانی بازارهای مالی در IBM می‌گوید این آخرین آزمایش «فراتر از ابتکارات قبلی بلاکچین رفت، زیرا اکثر سپرده‌های مرکزی اوراق بهادار و فرایندهای بانک مرکزی را با موفقیت آزمایش کرد و در عین حال مراحل فعلی موقت مانند آشتی بین واسطه‌های بازار را حذف کرد.»

 

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47985
دکمه بازگشت به بالا