ایستگاه خبر

نوجوانی که حساب‌های توئیتری را هک کرده بود مقصر شناخته شد!

به گزارش تامپا بای تایمز، گراهام ایوان کلارک که سال گذشته حساب‌های توئیتری جو بایدن، اپل، ایلان ماسک، و دیگر چهره‌های برجسته را هک کرده بود، روز سه‌شنبه به اتهام کلاهبرداری مقصر شناخته شد.

نتیجه‌ی دادخواست این دادگاه، سه سال زندان و سه سال آزادی مشروط برای کلارک است. دادستان‌ها در آن زمان ادعا کرده بودند که کلارک حساب کاربری بیش از ۳۰ نفر از افراد شناخته‌شده در توییتر را هک کرده است تا دنبال‌کنندگان آن‌ها را فریب بدهد و از آن‌ها بخواهد که برای او بیت کوین ارسال کنند.

سال گذشته با هک شدن هر حساب، کلارک از دنبال‌کنندگان صاحب اکانت می‌خواست که برای کمک‌های مالی بیت کوین ارسال کنند، یا با فریب فالوئرها به آنها قول می‌داد بیت کوین‌هایی که ارسال می‌کنند دو برابر خواهد شد. این اتفاقات به‌صورت یک موج، با هک شدن یک سری از صرافی‌های رمز ارز، شرکت‌ها و شخصیت‌های شناخته‌شده آغاز شد.

گفته می‌شود دو نفر دیگر در جریان این هک‌ها به کلارک کمک کرده‌اند. آن‌ها ۳۰.۴ بیت کوین دریافت کردند و ۵۶ درصد از سکه‌های مسروقه را از طریق میکسرهایی مانند Chip Mixer و Wasabi Wallet جابجا کرده‌اند که قابل ردیابی نباشند. تمام دارایی‌های مسروقه از آن زمان به صاحبان اصلی خود بازگردانده شده‌اند.

کلارک در زمان جنایات خود ۱۷ ساله بود و بنابراین جزو بزهکاران نوجوان محسوب می‌شود. به گزارش تامپا بای تایمز، حداقل مجازات برای چنین جرایمی در بزرگسالی دستکم ۱۰ سال حبس است. اگر وی در دوران آزادی مشروطش مرتکب جرم دیگری شود، این مجازات می‌تواند در مورد او هم اعمال شود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44692
دکمه بازگشت به بالا