ایستگاه خبر

آخرین انشعاب سخت Stacks 1.0 با موفقیت انجام شد

Blockstack PBC نسخه‌ی جدید انشعاب سخت خود را در تاریخ ۱۷ ژانویه منتشر کرده است. در این فرایند مجموعه‌ی کامل آدرس‌های توزیع شده‌ی Blockchain.com که دارای توکن‌های Stacks  هستند از حدود پنج هزار به بیش از ۳۰۰ هزار رسید. STX های این سهامداران جدید برای یک سال قفل شد. این انشعاب سخت به این دلیل مهم است که احتمالا آخرین عملیات روی شبکه‌ی Blockstack PBC باشد.

تیم PBC از سال گذشته روی راه‌اندازی و نگهداری بلاک چین Stacks 1.0 را آغاز کرده و بطور موازی روی تحقیق و توسعه‌ی Stacks 2.0 نیز در حال کار است. آنها برای افزایش عدم تمرکز انتظار دارند Stacks 2.0 از Blockstack PBC مستقل راه‌اندازی شود. به نظر می‌رسد ماینرهای مستقل STX در آینده در مورد انشعاب‌های سخت این شبکه مخصوصا انشعاب سخت گذار از Stacks 1.0 به Stacks 2.0 مباحث زیادی داشته باشند.

به گفته‌ی تیم توسعه‌دهنده در Stacks 2.0 محیط بهتری برای به‌روزرسانی مهیا می‌شود تا برای هر به‌روزرسانی نیاز به انشعاب سخت وجود نداشته باشد. از جمله امکانات Stacks 2.0 که اعلام شده قراردادی هوشمند برای پیش‌‌بینی وضع هوا، سهامداری با بیت کوین با مشارکان فعال در الگوریتم اجماع و اثبات انتقال (PoX) است.

استارت آپ Blockstack  با معماری مبتنی بر بلاک چین، چشم اندازی به یک اینترنت کاملا رایگان و متن باز دارد. این نگاه بر مبنای ایده ای با این مضمون است که کاربران نباید در سیطره و محدودیت یک اپلیکیشن خاص باشند بلکه باید آزادی عمل برای انتخاب از میان هزاران اپلیکیشن را بدون از دست دادن کنترل روی آن ها داشته باشند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36615
دکمه بازگشت به بالا