ایستگاه خبر

Fidelity فعالیت های رمز ارزی خود را گسترش می دهد

غول سرمایه گذاری Fidelity، چهارمین شرکت مالی و سرمایه گذاری جهان در حال بررسی امکان گسترش فعالیت های رمز ارزی و نگه داری رمز ارز بیت کوین است

Tom Jessop، سرپرست بخش دارایی های دیجیتال این شرکت که ارائه دهنده خدمات نگه داری رمز ارز توسط Fidelity نیز هست، اظهار کرد : این سازمان در حال ارزیابی تقاضا برای ۵ رمز ارز برتر بازار است و این امکان وجود دارد که در آینده از سایر رمز ارز ها نیز پشتیبانی کند.

این مدیر اجرایی در کنفرانس Block FS نیویورک اذعان داشت:

من فکر می کنم که تقاضا برای ۴ الی ۵ رمز ارز بعدی بازار از نظر مارکت کپ نیز وجود دارد؛ پس ما این مورد را نیز در نظر خواهیم گرفت.

چنین بیانیه ای از سوی Tom Jessop در حالی اعلام می شود که موسسات مالی بزرگی چون گلدمن ساکس ۷۰ میلیارد دلاری و استیت استریت ۲۷ میلیارد دلاری برای پشتیبانی از رمز ارز ها در انتظار قوانین شفاف کننده و تقاضای مناسب از سوی مشتریان، دست نگه داشته اند.

Fidelity فعالیت های رمز ارزی خود را گسترش می دهد
Fidelity-May-Expand-Crypto-Custody

Source

تقاضا از سوی سرمایه گذاران نهادی

بیشتر زیر ساخت ‌های بنا شده توسط موسسات مالی پیشرو در بازار های آمریکا، به منظور تسهیل کار سرمایه‌ گذاران نهادی که قصد سرمایه ‌گذاری دست کم ۵ میلیون دلار در بازار رمز ارز ها را دارند ساخته شده است. شایان ذکر است که این میزان، حداقل سرمایه برای استفاده از خدمات نگه داری صرافی کوین بیس است.

در حال حاضر، قطعیتی برای تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی وجود ندارد و تنها راه ارزیابی این موضوع از سوی بازار، بررسی عملکرد سرویس‌ های نگه دارنده فعلی مانند فیدلیتی، کوین بیس و بیت‌گو است که در فضای رمز ارز ها موجود هستند.

به گزارش کوین ایران به نقل از CCN، در طول یازده ماه گذشته، بازار رمز ارز ها حدود ۸۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. بدیهی است که در چنین شرایطی، تقاضا برای رمز ارز ها به ‌طور قابل ‌توجهی نسبت به اوایل ژانویه کاهش پیدا کرده است.

اما ارزیابی افزودن دیگر دارایی‌ های دیجیتال توسط فیدلیتی به این مسئله اشاره دارد که این سازمان با تقاضای کافی از سوی سرمایه ‌گذاران نهادی روبروست که خود توجیهی برای قرار دادن منابع بیشتر بر روی تقویت محصولاتش است.

Fidelity فعالیت های رمز ارزی خود را گسترش می دهد
Fidelity-May-Expand-Crypto-Custody

 Source

اظهارات شرکت State Street در این باره

شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی استیت استریت نیز اظهار داشت که تقاضا و علاقه‌ کافی به رمز ارز ها به ‌عنوان یک کلاس دارایی وجود دارد.

Jay Biancamano ، مدیر عامل بخش توسعه و نو آوری محصولات دیجیتال استیت استریت، در کنفرانس نیویورک افزود:

در حال حاضر الزامی برای استفاده از این دارایی‌ ها از سوی مشتریان ما وجود ندارد. زمانی که بر این امر اصرار کنند، ما هم با آن ها هم سو خواهیم شد. اگر چه میزان بسیار بالایی علاقه در این خصوص وجود دارد اما در حال حاضر نیاز به اقدام کاری نیست؛ چرا که هیچ یک از مشتریان مان هنوز به دنبال این نیستند که ما از این دارایی ‌ها نگه ‌داری کنیم.

تا زمانی که استیت استریت چراغ سبزی از سوی مقامات مالی محلی دریافت نکند، با وجود افزایش توجهات نسبت به این کلاس دارایی نیز نمی‌تواند به عنوان نگه ‌دارنده چنین دارایی هایی فعالیت کند. گلدمن ساکس نیز در موقعیت مشابهی قرار داشته و قبل از ارائه خدمات نگه ‌داری رمز ارز ها به مشتریان، در انتظار شفاف ‌سازی قانونی است.

Fidelity فعالیت های رمز ارزی خود را گسترش می دهد
Fidelity-May-Expand-Crypto-Custody

Source

دفتر قانون گذاری دارایی شرکت ‌ها

موانع قانون گذاری میان موسسات مالی و نگه داری از دارایی های دیجیتال، باعث می شود که شرکت های بزرگی چون گلدمن ساکس، استیت استریت، مورگان استنلی و دیگر موسسات بنام مالی از نگه داری رمز ارز ها از جانب مشتریان خود، حذر کنند.

موسسات مالی بزرگ برای کسب تاییدیه قانونی ممکن است ماه ها در انتظار باشند؛ این در حالی است که تقاضای کافی کریپتو از این شرکت ها برای ورود به عرصه رمز ارز ها مهیا است.

 

تاثیر ورود غول های سرمایه گذاری و نهاد های بزرگ مالی به عرصه رمز ارز ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

نظرات خود را از طریق توییتر، بات تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و وب سایت کوین ایران با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

 توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

 

 

 

 

https://coiniran.com/?p=26249
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x