ایستگاه خبر

بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌ها را تغییر نخواهد داد!!

بنا به گزارش CNBC، بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم گرفته است که در راستای انتظارات بازار، نرخ بهره را تغییر ندهد و آن را نزدیک صفر نگه دارد. بیت کوین که بزرگترین رمز ارز جهان است، بعد از این خبر حدود ۳ درصد رشد کرد و بار دیگر در صرافی بیت استمپ (Bitstamp) به سطح ۳۰۳۰۰ دلار برگشت. زمانی که نرخ بهره صفر باشد، سرمایه‌گذاران از نگهداری پول‌های خود در بانک خوددداری می‌کنند و این موقعیتی بزرگ را برای دارایی‌هایی مانند بیت کوین ایجاد خواهد کرد. با توجه به اینکه ایالات متحده و بسیاری از حکومت‌ها اخیرا سیاست تسهیل کمی را در پیش گرفته‌اند، چشم‌اندازی صعودی را می‌توان برای آینده بیت کوین متصور بود.

این بانک در اعلامیه خود اظهار داشته که بهبود اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن است. در این اعلامیه آمده است که سرعت بهبود اقتصاد ایالات متحده در چند ماه اخیر تعدیل شده است و این به دلیل وجود ضعف در بخش‌هایی است که به شدت تحت تاثیر منفی بیماری همه‌گیر کوید ۱۹ قرار گرفته‌اند.

اقتصاد جهانی اینک اقتصاد بیماری است که چاپ پول بی‌رویه به سقوط بیشتر آن می‌انجامد. با توجه به چاپ پول‌هایی که اخیرا صورت گرفته است، می‌توان انتظار تورمی عظیم را در سال‌های آینده داشت. در مواردی که تورم عظیم در راه است و مردم قدرت خرید خود را از دست می‌دهند، پناهگاه‌های ایمنی مانند بیت کوین و طلا بسیار توجه همگان را به خود جلب خواهند کرد. بیت کوین غیرمتمرکز است و هیچ نهادی آن را کنترل نمی‌کند و نمی‌تواند به دلخواه خود آن را چاپ کند. بنابراین بیت کوین خاصیت ضد تورمی دارد و عرضه آن ثابت است. تقاضا برای این رمز ارز به مرور زمان افزایش می‌یابد، در حالی که عرضه ثابت است و این منجر به افزایش قیمت خواهد شد.

نظر شما چیست؟ اقدام بانک مرکزی ایالات متحده در تغییر ندادن نرخ بهره چه عواقب دیگری خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43437
دکمه بازگشت به بالا