ایستگاه خبر

تصمیم باشگاه بارسلونا برای ایجاد ارز دیجیتال اختصاصی خود

باشگاه فوتبال حرفه‌ای اف‌سی بارسلونا اعلام کرده است که قصد دارد رمز ارز خود را توسعه دهد تا تا از نظر مالی به تیم کمک کند. این اعلامیه یک هفته پس از آن منتشر شد که باشگاه اسپانیایی قراردادهای حمایت مالی از پولکادات و بایننس را رد کرد.

این باشگاه می‌تواند اولین تیم فوتبالی باشد که ارز دیجیتال مستقل خود را راه‌اندازی می‌کند.

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، روز دوشنبه در کنفرانس کنگره جهانی ۲۰۲۲ در شهر کاتالونیا، اعلام کرد که این باشگاه ارز دیجیتال خود را ایجاد خواهد کرد. لاپورتا نیاز باشگاه بارسلونا به رقابت با باشگاه‌های متعلق به شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران خارجی را دلیل اصلی این تصمیم عنوان کرد.

ما می‌خواهیم ارز دیجیتال خودمان را بسازیم و باید خودمان این کار را انجام دهیم.

لاپورتا با بیان اینکه باشگاه سهامدار یا حامی بزرگی ندارد و بنابراین نیاز به نوآوری در نحوه ارتباط با هوادارانش دارد، اظهار داشت:

ما متفاوت هستیم زیرا از نظر مالی از آنچه می‌توانیم از طریق صنعت ورزش تولید کنیم زنده می‌مانیم.

لاپورتا علاوه بر رمز ارز باشگاه بارسلونا، همچنین اشاره کرد که این باشگاه قصد دارد مجموعه‌های “Barça Metaverse” و NFT خود را ایجاد کند. او گفت:

ما در حال توسعه متاورس خود هستیم، [به همین دلیل] ارتباط با هر شرکت ارز دیجیتال را رد کردیم.

فقط یک هفته قبل، باشگاه بارسلونا پیشنهادهای حمایت از شرکت‌های پولکادات و بایننس را به نفع پلتفرم پخش موسیقی Spotify رد کرد. اکنون واضح است که برنامه‌های رمز ارزی داخلی باشگاه احتمالاً در این رد شدن‌ها نقش داشته است.

برنامه‌های بلاکچین اعلام‌شده باشگاه بارسلونا اولین اقدام این باشگاه در فضای رمز ارزی نیست. از سال ۲۰۲۰، باشگاه BAR را تولید کرده است، یک توکن برای طرفداران که از طریق socios.com راه‌اندازی شد. توکن‌های BAR به دارندگان امکان می‌دهند که به تیم در تصمیم‌گیری، دسترسی به تجربیات VIP، کسب محصولات رسمی و موارد دیگر کمک کنند. چندین باشگاه مطرح اروپایی دیگر نیز توکن‌های مشابهی را راه اندازی کرده اند، از جمله میلان ایتالیا و لژیا ورشو لهستان.

با این حال، با اعلام یک ارز دیجیتال مستقل، متاورس و NFT، به نظر می‌رسد باشگاه بارسلونا در استفاده از فناوری بلاکچین از همتایان خود فراتر خواهد رفت.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن متاورس چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50035
دکمه بازگشت به بالا