ایستگاه خبر

این برنامه‌های دیفای DeFi را از دست ندهید!

کاربردپذیری صنعت دیفای DeFi در حال شتاب گرفتن است. هزاران کاربر جدید به تازگی به این صنعت مالی ورود کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دی‌کریپت و با استناد به نتایج منتشر شده در Dune Analytics، پروتوکل‌های مطرح دیفای به صورت کلی از ابتدای ماه ژوئن رشد خیره کننده ای را تجربه کرده‌اند. در ادامه به بررسی برخی از مطرح‌ترین این پروتوکل‌ها خواهیم پرداخت.

پروتوکل اسوپ بالانسر Balancer در این مدت از لحاظ تعداد کاربران 580 درصد رشد داشته است. پروژه لیکوئیدیتی Liquidity در جایگاه دوم بیشترین رشد در ماه گذشته قرار دارد. تعداد کاربران این پروتوکل به تازگی 170 درصد افزایش پیدا کرده است. با این حال به نظر می‌رسد که DeFi با طوفانی که به راه‌انداخته در حال مال خود کردن جهان رمز ارزهاست. کاربرد این پروتوکل‌ها درمیان جامعه رمز ارزها به سرعت در حال افزایش است.

در ماهی که گذشت تقریبا تمامی پروتوکل‌های دیفای رشد داشته اند. صرافی غیرمتمرکز one Inch حدود 43 درصد رشد، پروتوکل وام‌دهی Compound حدود 40 درصد و Uniswap در حدود 37 درصد رشد کاربر داشته‌اند.

گفتنی است که Compound به تازگی توکن COPM خود را توزیع کرده است. در ماه می بود که Uniswap نیز پلتفرم خود را به روز رسانی کرد و هزینه اسوپ کردن swap کاربران را کاهش داد. به طور کلی از ابتدای ماه ژوئن تاکنون تعداد کل کاربران DeFi حدود 23 درصد رشد داشته است. پروتوکل وام‌دهی Aave بالغ بر 62 درصد رشد داشته است.

با حساب رشد بی سابقه پروتوکل‌های دیفای به نظر می‌رسد آینده درخشانی در مقابل این صنعت نو ظهور قرار دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا