ایستگاه خبر

این برنامه‌های دیفای DeFi را از دست ندهید!

کاربردپذیری صنعت دیفای DeFi در حال شتاب گرفتن است. هزاران کاربر جدید به تازگی به این صنعت مالی ورود کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دی‌کریپت و با استناد به نتایج منتشر شده در Dune Analytics، پروتوکل‌های مطرح دیفای به صورت کلی از ابتدای ماه ژوئن رشد خیره کننده ای را تجربه کرده‌اند. در ادامه به بررسی برخی از مطرح‌ترین این پروتوکل‌ها خواهیم پرداخت.

پروتوکل اسوپ بالانسر Balancer در این مدت از لحاظ تعداد کاربران ۵۸۰ درصد رشد داشته است. پروژه لیکوئیدیتی Liquidity در جایگاه دوم بیشترین رشد در ماه گذشته قرار دارد. تعداد کاربران این پروتوکل به تازگی ۱۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است. با این حال به نظر می‌رسد که DeFi با طوفانی که به راه‌انداخته در حال مال خود کردن جهان رمز ارزهاست. کاربرد این پروتوکل‌ها درمیان جامعه رمز ارزها به سرعت در حال افزایش است.

در ماهی که گذشت تقریبا تمامی پروتوکل‌های دیفای رشد داشته اند. صرافی غیرمتمرکز one Inch حدود ۴۳ درصد رشد، پروتوکل وام‌دهی Compound حدود ۴۰ درصد و Uniswap در حدود ۳۷ درصد رشد کاربر داشته‌اند.

گفتنی است که Compound به تازگی توکن COPM خود را توزیع کرده است. در ماه می بود که Uniswap نیز پلتفرم خود را به روز رسانی کرد و هزینه اسوپ کردن swap کاربران را کاهش داد. به طور کلی از ابتدای ماه ژوئن تاکنون تعداد کل کاربران DeFi حدود ۲۳ درصد رشد داشته است. پروتوکل وام‌دهی Aave بالغ بر ۶۲ درصد رشد داشته است.

با حساب رشد بی سابقه پروتوکل‌های دیفای به نظر می‌رسد آینده درخشانی در مقابل این صنعت نو ظهور قرار دارد.

https://coiniran.com/?p=39976
دکمه بازگشت به بالا